20 Ağustos 2018 Pazartesi


BU oyun, bu anlayış, bu ritm, bu tempo Şampiyonlar Ligi’nde 1 puan bile alamaz! G.Saray, bu haliyle ligde de zorlanır! Biraz ısıran, tempo yapan, oyunu kanatlar doğru yayan, merkezi 2’ye 1’lerle sıkıştıran her orta seviye Anadolu takımı, Türk Telekom’dan puanlar alır! Beşiktaş, Başakşehir gibi oturmuş, F.Bahçe gibi kaliteli ayaklara sahip takımlara içeride dışarıda şansınız az!

ACI bunları okumak biliyorum G.Saray taraftatarı için. Ancak sportif vicdanınızı aklınızla birleştirirseniz hangisi yanlış? 61’de Emre’nin girişi ile kalite kattığı ön alan oyununun yarattığı heyecan yeterli mi başarılı olmaya! Beto, Poko ve Castro gibi 3 temel oyuncusu olmayan Göztepe’ye son dakikalara kadar pozisyon üstüne pozisyon vermek neyle açıklanabilir? Sende de Serdar ve Garry yok ancak yerine oynayanların ‘Bu kadar eksik’ olması nasıl açıklanabilir?
 
YETMEZ...
 
GALİBİYET örtmez yaşanan futbol felaketini. Göztepe’nin maç boyu girdiği net pozisyon sayısı senden fazla ise düşünmeli! 30 dakikalık Emre hareketliliği ve Yuto’nun iyi oyunu dışında neyin iyi? Golde Onyekuru’nun ‘Tıkı’, Fernando’nun ‘Teki’...

SÜPER Lig’deki ilk maçında Göktuğ’u hiç zor duruma düşüremeyen bir G.Saray... Ötesi? Yetmez... Şampiyonlar Ligi’ne hiç yetmez! Maçın tek iyi tarafı Emre’nin ‘Merkez dışında da göreve hazırım ve iyiyim!’ mesajını güçlü bir şekilde vermesi! Bu da en yakından Feghouli’yi ilgilendiriyor! Bir de kehanet... Fernando varsa, Donk uzun süre 11 göremez!