28 Ağustos 2018 Salı


ZENGİNLİĞE bakar mısınız? Çeşitli nedenlerle ilk 11’e giremeyen Başakşehir oyuncularına! Arda, Chilcy, Alpaslan, Adebayor, Elia, Mossoro, Mevlüt, Bajiç, Volkan, Soner, Jociç... En az 7 tanesini 5 şampiyon; hepsini de kalan 12 Süper Lig ekibi havada kapar! Abdullah hoca 3 yıl öncesine kadar Sultanhamam’dan giyinirken, yönetim ona Beymen standardı verdi! Hoca da o fırsatı iyi değerlendirdi. Hem kendini, hem takımını, hem oyunlarını, hem de sıralamadaki yerini geliştirdi. Finalleri oynayamıyor, kupa kazanamıyor türü eleştirilere katılırım. Çok şeyi doğru yapıyorlar ancak sezonları ve turnuvaları sonlandıramıyorlar. 

AKHİSAR, Seleznov’suz 3 maç daha oynayacak, çok zorlanır! Dünkü golleri net çalışılmış bir organizasyon. Tahmin ederim ki geçici sol bek Uğur arkasına sağ tarafa sol ayaklı Güray’ın koşularıyla çalışılmış bir planlama ürünüydü gol. Demem o ki Akhisar hücumları Seleznov’suz bu şekil olacak! Her zaman da önde oynayan bir rakip ve onun eğreti sağ/sol bekini bulamayacaklar. Ayrıca yakın geçmişte Osmanlı ve Konya’nın başına gelen ‘sık maç oynama’ sendromuyla zor günler yaşayabilirler. Tekrar ev sahibine dönecek olursak... 
 
KAHRAMAN VISCA
 
İkinci yarı Emre’siz hücum planlarının kahramanı Vişça oldu. Bajiç’in nefis golüne asist yaptı! Da Costa sonucu belirledi. Aklımda ise şu soru belirdi... Akhisar’a yeter de, daha fazlasına?