19 Eylül 2018 Çarşamba


ŞAMPİYONLAR Ligi’nin temel prensibi ‘Yenemiyorsan yenilme’ şeklinde tarif edilebilir. Bu kadar dengeli bir grupta 1. kategoriden gelen rakibe karşı ‘eldivensiz’ başlamak son derece önemliydi! İlk 20 dakika olağanüstü güçlü girdi G.Saray oyuna. Rakibe ‘çöktü’, golü buldu, 2-3 de olabilirdi. 
 
BİLHASSA Garry-Yuto kanadını pek iyi işletti! Rakip ilk kez G.Saray kalesine 21’de gelebildi. Sonrası ise tam felaket tablosu! Eski Beşiktaşlı Fernandes önderliğinde harika bir 25 dakika oynayan Lokomotif, sadece gol atamadı. Bitirici 2 vuruşla 3-0 yerine korku filmi izleyebilirdik! 46-60 arası da bitmedi endişe ve panik dakikaları...
 
‘N’DIAYE AYAKLANDIRDI’
 
56’da Ndiaye bir şut attı tribünleri ayaklandırdı. Maç başında görevini eksiksiz yapan ancak takımın oyunu vermesiyle tezahürat yapmak yerine sahaya bakmaya mecbur kalan seyirci, bir anda tekrar taraftar moduna döndü! 67’de Eren’in golüyle maç ele geldi! Yoksa elden gidiyordu! 20 ile 60 arasındaki oyun, hele de merkezin kelimenin tam anlamıyla boşaltılması hocanın ‘önümüzdeki maçlarda’ göz önüne alacağı etkenlerden olsa gerek. 
 
SAĞ olsun Ndiaye bu planları Porto maçı için bozdu! Hocanın verdiği reaksiyon bilemiyorum ekrana yansıdı mı? İnanılmaz bir sorumsuzluk örneği verdi. Oyun gereği olsa bile kalene 60 metrede o faulü maç 2-0’ken yapmak aymazlık ötesi! Hele de bu kadar iyi oyuna... Hiç olmadı Badou.. Hem de hiç... Bu kadar güzel gecenin mutluluğunu bu hareketle bu denli ucuza bozmak yakışmadı sana!