20 Ekim 2018 Cumartesi


EMRE ve Henry sakat kadroda yok. Donk, Eren, Selçuk hafta içi yazılan haberlere göre oynayamaz; Belhanda ve Garry de benzer kapsamda. Yani bu 7 oyuncudan yoksun çıksa G.Saray kimse nasıl yani demez! (Ayrıca Yuto ve Linnes de hoca tercihi ile kenardaydı) Ancak ikisi on birde ikisi sonradan girmek üzere takımına katkı vermeye gayret etti. Yalnız ilk 21’de 2, ilk 42’de 3 oyuncu değişikliği hakkını yitirdi takım. Kuşkusuz bunun kondisyon sağlamlığı adına sorgulanması gereken detayları vardır. 
 
Giren-çıkan oyuncuların kalitesi açısından çok büyük fark yoktu. Ancak yakın zamandaki Kasımpaşa-Göztepe maçındaki örnekten hareketle bir hocanın 20 dakikada iki kartının elinden zaruretten alınması maçın tüm planını bozdu. Karşıda da savunma konusunda aklı başında işler yapınca kondisyonu güçlü bir ekip olunca puan kaybı kaçınılmaz oldu. Hatta 2 puanı yitiren Bursa oldu. 
 
HATA YAPACAKSIN!
 
SAMET hoca Ndiaye’yi mümkün mertebe top alırken döndürmemeyi, stoperlerin topu oynayacakları noktaya da doğru baskı yapıp top kazanmayı iyi uygulattı oyuncularına. Hızlı adamlarıyla sonuca gitme tercihinde de hem 11 seçimi hem Lima değişikliğiyle planını doğru uygulattı. Gol sonrası 2-3 golü bulamadıysa oyuncularına sitemlenmeli. Maç boyu dökülen Belhanda’nın ise (belki hoca istedi bilemem ama) son 20 dakika kenara geçmesi, gol ve pozisyonlar doğurdu ki; gelecekte kenar oyuncusu olması seçeneğini göz önüne serdi. Eren ise tribünlerin daha fazla güvenmesi gereken isim! Ozan’a gelince… Genç arkadaş! Yola devam… Hata da yapacaksın, penaltı da yaptıracak, gol de yedireceksin. Bu ülke senden umutlu.. Emin ol!