22 Aralık 2014 Pazartesi


AKHİSAR iseniz bu kadroyla yapacağınız ilk iş topu Gekas ile en etkili yerde buluştumak olmalı. Takımın başında kim olursa olsun bunu yapar. Mustafa hocanın gole kadar planı Bilal merkezli Gekas buluşturmalarıydı. Bu da tabii güçlü rakibi önünde biraz oyunun geride kabul etmeyi gerektiriyordu. Gole kadar plan tuttu. 
 
BEŞİKTAŞ 12. dakikada Merter’in çıkarken kaptırdığı Cenk pozisyonu dışında gole yaklaşamadı. Öyle de uzun süre gidecek gibi görünüyordu. Çünkü, Akhisar set oynuyordu ve sizin bu sette problem çözecek 2 oyuncunuz (sebepleri tabii anlaşılır) kulübedeydi. Gökhan ve Ba’sız öndeki dörtlü; adam eksiltme olsun, gol pozisyonuna girme olsun bu işleri çok iyi yapamıyordu. Ekstra işler lazımdı. O işi de Olcay yaptı; Cenk’in kafasına topu ‘al da at’ dercesine nişanlarken Bilal’e harika bir çalım attı, nefis orta yaptı. 
 
KONYA MAÇI DEZAVANTAJ
 
GOLDEN sonra anlamsızca durgunlaştı Beşiktaş. Başakşehir soğunda tribünlerden gelen coşkulu desteğe rağmen neredeyse pozisyona giremeden birkaç 10 dakika geçirdiler. Akhisar hem ilk yarının sonunda, hem ikinci yarının başlarında ciddi bir şekilde oyuna hakim oldu. Gekas, Djoum önemli fırsatları değerlendiremedi. 68’de ise ‘Beşiktaş’lı olmayanların bile’ maça gitme nedeni Sosa’nın harika golüyle Kara Kartal, maçı eline alır gibi oldu. Ama 7 dakika sonra gelen Bilal’in muhteşem golüyle maç bir kez daha başladı! Ve o maçta da oyun olarak üstün takım Akhisar’dı. 
 
SON dakikada gelen Gökhan golüyle 3-1 biten maç kimseyi yanıltmamalı. Beşiktaş oyunun en az %60’ında iyi bir performans ortaya koyamadı. Beşiktaş ilk ve 2. gollerinden sonra oyunu rakibe verdi. Geçen haftalardaki coşkusundan izlenimler görmek çoğu kez mümkün olmadı. Gelecek hafta Konya gibi sıkıntılı ve çıkış isteyen bir ekiple oynamak Kartal’ın bir diğer dezavantajı! Son not da zemin için! Bu zeminlerle bu lig bitmez!