27 Aralık 2014 Cumartesi


BÜYÜK bölümünde futbol keyfi alamadığımız bir maç izledik. Halbuki ‘Alkaralar’ ligin son dönemdeki en etkin ekiplerinden biriydi; Hamzaoğlu’nun G.Saray’ı ise anlatmaya gerek olmayacak kadar ‘değişmişti’. Ancak neredeyse Konya dışında bu yılki tüm deplasmanlara sirayet eden bir ürkeklikle oynadılar. Maçın başındaki gol, Aslan’da dünkü gibi kötü de oynasalar nelerin değiştiğini öyle güzel anlattı ki! 
 
SELÇUK ile başlayıp, Olcan ile süren; Burak’ın asistine Emre’nin akıl dolu dokunuşuyla gol olan uzun metrajlı atak müthişti. Maç boyu bu tip gol mühendisliğini bir kez daha göremesek de, lezzeti futbolseverlerin dimağında kaldı. 
 
VE maçın o golden sonraki en organize işini G.Birliği yaptı. Genç Berat’ın Selçuk’u sırtına alıp sol taraftan yaptığı ortaya kafayı vuran Stancu ile Alkaralar beraberliği yakaladı. Romen oyuncu kafayı vururken Semih, tatlı rüyalardaydı!
 
OYUNUN iki gol arasındaki dakikalarında hakim olan ev sahibi son dakikalardaki rus ruletini 3 puanla bitirebilirdi. Çünkü G.Saray kötüydü. Sıkıntılarının başında da hız sorunsalı geliyordu. 
 
ÇÖZÜCÜ OYUNCU AZ!
 
HAMZA hocayla aynı düzende ancak Snijder, Melo ve Chedjou ile sahada yer alan, oyunu çok daha akışkan oynayan G.Saray’ı dün ‘Prandelli Vitesi’nde izledik. Bunun nedenlerinden biri hocanın Bruma’nın yerine Olcan’ı tercih etmesi zannımca. Hamzaoğlu ‘Henüz değişen G.Saray’a bile futbol aidiyetini hisssetmemiş’ bir Olcan’a bundan böyle şans verirken, sanırım birkaç kez düşünür. 
 
BURAK’TAKİ iştah, Emre’deki özgüven artışı sarı-kırmızılı taraftarları ümitlendirse de kalan 12 adam için ‘Muslera dahil’ soru işaretleri bolca!
 
77 dakika kaleye 1 şut atabilen, Yasin ve Bruma’yla oyunu hareketlenen G.Saray’ın problem çözücü oyuncu sayısının azlığı yine dikkat çekti. Derbi öncesi bu futbol gerilemesi, puan cetveli dinamikleri açısından endişe verici.