26 Ocak 2015 Pazartesi


ÖNCE zemin! Bin kez eleştirdiğimiz G.Saray yönetimlerini zemini bu hale getirdikleri için kutlamalıyız. O zemin ki, ayağına mahir adamların döktürmesine sebep teşkil ediyor. Sende de Sneijder, Selçuk, Emre, Bruma tipi adamlar varsa, oynaması da, izlemesi de büyük keyif veriyor. Ayrıca rakibin duruma da çok iyi bakmalı. A2 takviyeli 17 kişilik kadroyla TT Arena’ya çıkan Rize’nin göbek defansındaki üç oyuncu Kıvanç, Koray ve Sylvestre! Sol bek Eren orjinal sol bek değil, sağ bek Orhan devamlılığı olan bir isim değil. Kalan 5 oyuncu ise ofansif orta saha/forvet/kanat! 

HAL böyle olunca G.Saray’ın öndeki 6 oyuncusu hem iyi oynadılar, hem keyif aldılar, hem keyif verdiler. Gollerde açıkça görüleceği gibi o kadar büyük boşluklar buldular ki, ceza alanı ve civarında... Antrenmanlarda buluyorlar mı bu tip pozisyonları emin değilim. Çünkü ne Sneijder, ne Selçuk, ne Emre, ne Bruma hiçbir engelle karşılaşmadılar kale önüne akarken. Bruma ve Emre bu açıkları kanattan ziyade ortada bulunca hep içeri doğru girdiler, hücuma alternatifler kazandırdılar. Kaliteleriyle Selçuk ve Sneijder’i  saymıyorum bile! Hem rahat, hem klas oyunlarıyla tüm oyunun organizasyonunu yaptılar. 
 
KLAS FARKIYLA KAZANDI
 
MAÇIN sonucuyla çok ilgilenmemek lazım! G.Saray klasıyla olağan bir galibiyete imza attı. 24 saat öncesinde şampiyonluktaki rakibi F.Bahçe gibi. İki takımın ortak özelliği takımların deneyimleri! Hatta ben buna DEM diyorum. Her ne kadar dün ilk 11’de iki 94’lü, bir 92’li olsa da sarı-kırmızılılar DEMLİ bir takım. Kalitesini iyi oynasın oynamasın sahaya yansıtıyor. 
 
VE son not! Affedersiniz ama 9 yaşındaki bir çocuğun görebileceğini, koskoca G.Saray’ın teknik patronunun görememesi ACZ’dir! ACZ ağır bir kelimedir. Maç 2-0’ken; sakat olduğunu, riske etmeyeceğini daha 100 dakika önce söylediğin Burak’ı oyuna almak ACZ’dir Hamza hocam! Teknik Direktörlük ACZ’i! Ve bu acz içindelik, sizin kariyerinizden çok önemli şeyler götürebilir! Kibar deyimle akıl tutulması da demeyeceğim; yaptığınız ACZ içinde bir adamın yapacağıdır. Yakışmadı!