05 Şubat 2015 Perşembe


SONUCU üzerinden okunabilecek bir maç değil. Alt lig takımları için yerel kupaların en önemli nişanesi gidebildiği yere kadar gitmektir. Balçova da 6 maçlık serüvenini onurla tamamladı. 3-1 değil 13-1 de bitebilirdi maç. Çünkü G.Saray’da mesleğine saygı duyan birçok oyuncu gördük. 
BİR türlü dikiş tutturamayan Tarık ile hatalar kalecisi Eray’ı, bir parça da Yekta’yı kenara bırakırsak; herkes bu resmi idmanı, esameli antrenmanı görevlerini eksiksiz yaparak tamamladılar. Yasin, Hamza hoca döneminde formaya ciddi ciddi asılıyor; akşamın iyilerindendi. 
 
KORAY ve Hakan iki büyük savunma ustası. Futbolculuklarından öte, profesyonelliği, görev adamlığıyla büyük saygıyı hak ediyorlar. Hele de Hakan Balta... Bu tantana arasında bu kadar soğukkanlı, olgun ve dayanıklı... Kutluyorum. Ama en büyük kutlama Sneijder’e. Wesley, 4. Lig ekibi rakibi önünde sanki ªampiyonlar Ligi maçı oynuyormuşçasına disiplinli. Maçın her yerinde var! Harika işler yaptı. Diyebilirsiniz ki ‘rakip ne ki?’ Kabul kıyas götürmez! Ama onun mesleğine duyduğu büyük saygıyı herkes bir kez daha gördü. Saygıyla eğiliyorum. Melo’nun penaltı atarkenki laubaliliği ne kadar boşvermişse, onun topla sevişmeleri o kadar şehvetliydi.  
 
ŞAMPİYONLAR LİGİ KADROSU!
 
HAMZA hoca gelecek perşembe Konyaspor ile içeride oynayabilmek için maçı ciddiye almış belli ki! Maçı bitiren 11 neredeyse Şampiyonlar Ligi kadrosuydu! Hocanın ciddiye almasını anlıyorum. Kişisel kariyeri açısından da ‘lig olmazsa kupadan garanti Avrupa’ yedeklemesini anlayabilirim. 
 
YALNIZ anlayamadığım bir konu var! Pandev ile ilgili çok olumlu görüşleri olduğunu bilmemize rağmen, gol sonrası daha 73’te onu niçin oyundan aldı? Burak’ın ne zaman döneceği konusunda soru işareti varken, Pandev’e kalan 17 dakika daha şans verebilirdi zannımca! Şampiyonluk mücadelesinin orta/uzun vadede Umut’un ayaklarına kalması sıkıntı doğuracaktır.