Mehmet Ayan Hatice Teyze’nin düşleri
15 Şubat 2015 Pazar


OKAN Buruk’u tebrik ederek başlamalı söze. Bu kadar resmi bozuk, ne oynadığı belli olmayan, kalitesi düşük bir ekiple 20 haftada 27 puan alabilmek büyük iş. Muhammet dışında belki kaleci Karce’yi bir takımınız olsa almayı düşünürsünüz! Kalanı mafiş! Bu niteliksizliğe rağmen o Antep 10 ile 40.dakikalar arasında F.Bahçe’yi teslim aldı. 4’ü net 6 pozisyon buldu. İşte orada takıma sirayet etmiş kalitesizlik maça damga vurdu. 

KARTAL’A ELEŞTİRİM VAR!
 
F.BAHÇE önce maçın başında, sonra ise 2., 3., 4.gollerde ‘büyük takım ile küçük takım arasındaki farkı’ herkese gösterdi. Maçın skorunun 5-0 olduğuna bakmayın. Dörde bölünmüş bir müsabaka izledik. 1-) İlk on dakika bir gol bir net pozisyonla F.Bahçe üstünlüğü, 2-) 10 ile 40 arası 4 net 6 pozisyon ve bol porsiyon G.Antep beceriksizliği, 3-) 40 ile 58 arası ‘eh işte’ dengesinde giden bir maç, 4-) 58’de Kuyt ile kopan, rakibin sağ tarafını otobana çevirip farka giden F.Bahçe
5-0 kazanan takımın hocası eleştirilir mi? Kimine göre hayır; bence bu maçta koca bir EVET! Emmanuel Emenike, Kuyt, Sow ile başlayıp; ardına Diego’yu monte edip; bir de sakatlıktan henüz çıkmış bir Emre’yi koyarsarız maçın 30 dakikası rakip sizinle top gibi oynar. 
 
KALİTE VE DENEYİM FARKI
 
İKİNCİ yarı oyuna Alper’i almazsanız 13 dakika daha dengeyi lehe değiştiremeyip Selçuk ile 1-0’ı koruma telaşına giderseniz birileri de çıkıp sizi eleştirir. Çok kullanıyorum bu tabiri ama DEM, KALİTE, DENEYİM gibi kavramlar sarı-lacivertlilerin en büyük desteği. İsmail hoca bazen bunların gerisinde kalıyor. Kuyt’ın, Sow’un oyun/oyuncu karakterleri, Egemen, Alves ve Selçuk deneyimleri; kötü M.Topal’ı, Emre’yi kamufle etti.
 
TRABZON maçında oyununun karşılığını alamayan F.Bahçe, bu kez rakibin kalitesizliğinden istifadeyle kazandı. Hatice Teyze gündüz düşleri kurmayı sürdürürken Netice Abla, mahallenin en konuşulanıydı.