24 Şubat 2015 Salı


BU maçın benzerini 8 Kasım’da bu stadda izledim! Özdilek yönetimindeki Rize, aynı dakikalarda bulduğu golün ardından Akhisar gibi oynadı ve kaybetti! Çünkü rakip F.Bahçe’ydi. Kaliteli ayaklardan sonuç bulması mümkündü; öyle de oldu. O maçta o güne kadarki en iyi Diego performansını izledik. İsmail hocanın dün gece içinde o maçı anımsayamadığını düşünüyorum. Anımsasa, bu tip 8.5 kişiyle gömülüp 1.5 kişiyle atak yapan takımların en iyi çözücüsü Diego’yu 79 dakika yanında oturtmazdı. 

GÜRAY’IN dillere destan golü sonrası Akhisar gömülmeye karar verdi. Neredeyse kendi birinci bölgesinin içinde yığıldı kaldı Ege ekibi. İsmail hocaysa 20’lerden itibaren o Akhisar’a 2 stoper ve Topal ile önlem (!) aldı. Alves’in yerine Diego’nun oyuna girişi sarı-lacivertlilerde; öne geçmenin şaşkınlığını yaşayan rakibe karşı “netice” demek olabilirdi. Diego en az 60-70 dakika bu takımın gerek ikiye birleriyle, gerek şutlarıyla, gerek çalımlarıyla çözücüsü olabilirdi. Hoca buna gerek duymadı.  
 
EMENIKE BİLE İYİYDİ
 
F.BAHÇE geçen hafta 5-0 kazanırken 1.yarı kötü oynamış; 2.yarı kalitesiyle maçı almıştı. Bu maçta ise geçen haftadan çok daha iyi oynadı ancak 2.’yi bulamadı. Bulsa çok şey değişirdi. Oyun olarak sarı-lacivertlileri eleştiremem! Her şeyi denediler; çok gol kaçırdılar. 
 
İKİNCİ yarı Emenike bile iyiydi. Son 10 dakikaya gelene kadar kaybettikleri büyük eforun cezasını Vaz Te kesti. 33 hafta sonra Saracoğlu’nda kaybedilen puan sıkıntı yaratır. Derbi yolunda en büyük kazanç ise Caner’in gelecek hafta cezalı olacak olması!