28 Şubat 2015 Cumartesi


BURAK, varlığından çok yokluğunda kıymeti bilinen bir oyuncu. Bunda en önemli faktör Sneijder’in onsuz daha az faydalı oynaması! Diyeceksiniz ki ‘maça damga vuran bir adam nasıl az faydalı olur?’ Wesley’in solunda Yasin, sağında Bruma, önünde Umut... Bu üç oyuncunun da ona uyması, o kaliteyle müsemma oyun geliştirmesi söz konusu olmayabiliyor. 

BURADA gerek 10, gerek 9 numara pozisyonunda oynasın gözler Burak’ı arıyor. Yıpratıcı koşularıyla, son vuruşlarındaki yeterliliğiyle, Selçuk ile uyumuyla! Umut ezelebed bu takımın 1.santrforu olamayacak. Çünkü G.Saray’ın dün gece gerçek bir santrforu olsa ilk 20 dakikada 9 orta 6 şut 5 korner performansından sadece 1 gol çıkmaz, minimum 3 gol bulması gerekirdi.
 
BİR diğer önemli isimse Hamit! 3 hafta öncesine kadar ‘Dzemaili muamelesi’ gören deneyimli oyuncu, artık sadece karakteriyle değil; oyun karakteriyle de saygı görüyor. Müthiş bir orta saha performansı gösterdi. 11 top kaptı. İkili göbeğin vazgeçilmezi olacağının mesajını verdi.
 
EN BÜYÜK KOZ SNEIJDER
 
SON notlarım derbiye ait! 1-) Burak eğer derbide forma giyemezse ve bunun o meşum sakatlığından kaynaklandığı tıbben tespit olunursa, Hamza hoca olası bir yenilginin faturasını tek başına öder! 2-) Her maç gol yiyen G.Saray’ın F.Bahçe’nin etkili hücumcularına ekstra önlemler çalışmaları gerektiği aşikar! 3-) Sneijder’in alındığı zaman 23 milyon Euro’yu bulan toplam maliyetine o dönem itiraz etmiştim; bugün de ekonomik itirazım bakidir. Ancak böyle büyük bir klası izleyebildiğimiz için çok şanslıyız! 4-) Kendisi de Aslan’ın 8 Mart’taki en büyük kozu.