04 Mart 2015 Çarşamba


MANİSASPOR ile başlamalı. PTT 1. Lig’de can derdinde olduğundan dolayı rotasyonla mücadele eden kadro, İstanbul’da 50 dakikasını 10 kişi sürdürdüğü maçta iyi bir mücadele gösterdi. Beşiktaş altyapılı Kalecisi Umut Kaya, ligde sadece bir 90 dakika oynamasına rağmen sakatlanana kadar G.Saray ataklarına iyi direndi.

BÜYÜK bölümü Manisaspor’un 1. bölgesinde geçen maçın, hele de kırmızı kart sonrası bir taktik analize ihtiyaç gerektirdiğine inanmıyorum. Kuşku yok ki, maçın yıldızı bir Makedon’dan söz etmeli. 1986 Tetova doğumlu Dzemaili, İsviçre Milli Takımı oyuncusu. 6 sezon Serie A’da oynadı. 3 sezon üst üste Napoli’de görev yaptı. Bunları niye yazıyorum! Bakın biz ülke olarak sadece futbolda değil hayatın her alanında adam itibarsızlaştırmakta, onur suikasti, asalet katliamı, saygı cinayetleri ifa etmede dünya lideriyiz. 
 
ARTIK İKİ SEÇENEĞİ VAR...
 
SAKATLIĞI öncesi de sonrası da Hamza hoca onu takımda hiç düşünmedi. Hatalı mı? Hayır! Ancak çıktı ‘Ben futbolcuyum arkadaş!’ dedi. Attığı gol, yaptırdığı penaltı, 4. golün asist başlangıcından söz etmiyorum. Maç boyu modern bir orta saha oyuncusunun ceza alanı içine koşu yapabiliyor olmasının ne anlama geldiğini gösterdi bize Tetova’lı! “Manisa maçında bunu kolay yapabildi!” bahanesine sığınacak olanlara özetlediğim kariyere bakmalarını öneririm. Şimdi Hamza hocanın elinde bir değil; iki seçenek var. Selçuk’u, Wesley’nin yerinde, onu da gerekirse solda kullanmanın kartı var hocanın elinde. Kimbilir belki de F.Bahçe önüne Hamit-Dzemaili önlerinde Selçuk solda Wesley türü daha orta saha özelliği yüksek bir organizasyonla çıkabilir G.Saray.
 
MAÇA gelince! 30 civarı şut attı. G.Saray! Diğer Makedonu da 2. yarı sahneye çıktı. Fark 4 oldu. 3-4 tane direkten dönen topu var. Maçın taktik analizi açısından yapılabilecek en önemli tespit; “Bu takım artık soldan en az iki kişinin organizasyonlarıyla ceza alanına girebilen bir takım oldu” türü bir farklılıktır. Gerisi Tetova’lıdaydı dün gece!