15 Mart 2015 Pazar


HER şey Abdullah Avcı’nın istediği gibi başladı. Planı “ilk 20 dakika G.Saray’ın yüksek temposunu durduralım, sonra oyunu dengeleyelim, yapabiliyorsak Edin ile sollarından atak yapalım. İlk yarı dengede tutabilirsek oyunu 2. yarıda rakibin fizik düşüşlerinden faydalanıp maça ortak oluruz” şeklinde olan İBFK’nın istediklerinin neredeyse hepsi oldu. Çünkü, diğer maçlardaki yüksek temposunu ortaya koyamayan G.Saray, sol tarafından da bol gedik verdi. İlk 39 dakikada tam 5 kez Visca orayı zorladı. Çözülmesi kolay Olcan-Koray sol tandemine belli ki hafta içi çok çalışılmış. Ciddi tehlikeler geldi, bitirici bir ismin olmaması nedeniyle sonuca ulaşılamadı. 

İŞLER tam da ‘soyunma odasında stratejilerimizi pekiştiririz’ duygusuna yönelmişken, kalite yine tebaruz etti. Oyuna tam hakim olamayan G.Saray, sağ taraftan gelen bel hizası ortaya ‘leziz bir dömi vole’ vuran kaptanıyla 1-0 öne geçti. 2. yarının hemen başında gelen 2.golle de skor avantajı ev sahibinin eline geçti. Oyun ise misafir ekibin! Golün asistini yapan Yasin’in hoca tarafından oyundan alınması sadece onu değil, tribünde bu işten en alt seviyede anlayan G.Saray taraftarını da rahatsız etti. Baş ağrısı yaptı bazılarında! Çünkü futbol izleyen herkes iyi Yasin’in çıkışı sonrasında, bir de Abdullah Avcı’nın  Uğur’u çıkarıp durum 2-0 iken Visca’yı almasının bir tehlike olacağını bilebilirdi.
 
ASLAN BÜYÜK YARA ALDI 
 
TAYFUN ve Mehmet Batdal’ın oyuna girişi, Visca’nın Dzemaili’nin önünden rahat rahat çıkışı, oyunu İBFK’ya verdi. İki gol hiç sürpriz olmadı. Topu ileride tutamayan, fizik olarak düşen, tribünlerle gönül irtibatı kopan G.Saray, Muslera sayesinde 1 puana daha tutundu. 
 
BU beraberliğin sorumlusu sadece Hamza hocadır. İki puan kaybı şampiyonluk yolunda inanılmaz bir yara açtı. Kolay toparlanır mı emin değilim! Emin olduğum bir şey var... Akşamın duası Yasin-i Şerif’tir. Yasin’i oyunun şeriflerinden biri olma adayıyken çıkaran Hamza Hamzaoğlu, kariyerinde unutulmayacak bir hataya imza attı. Şampiyonluk ümitlerine de belki bir FATİHA...