17 Nisan 2015 Cuma


F.BAHÇE taraftarı sürekli medyanın Emre ve Volkan’ı hedef gösterdiğini iddia ediyor. Bu ikiliye geçen yıllarda Caner’i de katıyorlardı. Medya aynadır; zaman-zaman abartsa da nihayetinde olanı gösterir. Caner Erkin, agresif tavırları sebebiyle eleştirdiğimiz bir adamdı. (Tam satırlara başkarken hakem kararına gösterdiği tepki nedeniyle sarı kart görmesi de ilginç oldu!) Artık eski agresifliğini görmüyoruz. Çünkü yatıştırıcı bir oyuncu haline birkaç aydır evrilmiş durumda. 

HAKEMİN saçma ötesi penaltı-kırmızı kart kararı neticesinde atılan Efe’ye gösterdiği abice tavır, bana Beşiktaş maçındaki tantana öncesi Biliç’e yaptığı sakinleştirici hareketi anımsattı. Tebrik ediyoruz. Demek ki medya da “iyi olana iyi demeyi” biliyor. Caner böyle  kalırsa önce kendine sonra futbolumuza artı değerler katar. (Tam bu cümle biterken de Caner 4.golü attı! Büyük bir tesadüf daha!)
 
HAKEM Coşkun’un 29’da verdiği ‘aklıbaşında her F.Bahçe’liyi rahatsız eden’ penaltı-kırmızı kart kararı sonrası maçın rengi belli oldu. Gerçi 6’da klasik bir KUYT golüyle öne geçen sarı-lacivertlilerin maç önü de tur sorunu yoktu ama durduk yerde maçın karşılıklı olmasının önüne geçti hakem. 29’da maç zihnen bitti. Sonrası basına ve taraftara açık resmi antrenman haline dönüştü. 
 
EMENIKE’NİN ÇABASI
 
YİNE de İsmail hocanın başlangıç stratejisi itibarıyla maça stoper özellikli 4, sol bek özellikli 3, ön libero özellikli 2 oyuncuyla çıkması, ligde kalan haftalara dönük değerlendirme ve denemeler yaptığının göstergesiydi. Özellikle Caner’i orta sahada kullanması maçı izleyenlerin ilgisini çekti. Caner, bu pozisyonun yabancısı değil. U-17 milli takımında, CSKA Moskova’da ve Ukrayna-Türkiye özel milli maçı türü karşılaşmalarda orada denenmişti. 
 
MERSİN 4-0’dan sonra oyunu ele aldı. F.Bahçe de buna izin verdi. Emenike’nin 45 dakikalık performansı kısa süre ıslıklansa da sonrasında her şey normale döndü. Onun çabası, Hasan Ali’nin golü, altı çizilmesi gereken diğer notlar.