20 Nisan 2015 Pazartesi


G.SARAY rakip kaleye ilk şutunu 43’te atabildi. İkincisini ise 49’da... 49 ile 67 arasında ise rakip kale, tahrip gücü yüksek atak bombardımanıyla ablukaya alındı. Oysa ilk yarı senaryo tam tersiydi. 42 dakika orta sahayı geçemeyen G.Saray, enikonu teslim olmuştu Trabzonspor’a. Bu öyle bir teslimiyetti ki, bordo-mavililerin öndeki 5’lisi 2 ve 3. bölgede dilediğini yaptı. Goldeki rahat Özer koşusu ve bitiriciliği, Mehmet’in atak başlangıcındaki rahatlığı, Cardozo etkinliği, defansın dengesini kolayca bozuverdi. Çok net gol pozisyonu bulamamasına rağmen Trabzonspor çok rahattı ilk yarı... Salih’in yıldızının parladığı bir 45 dakika izledik.

İKİNCİ yarı ile birlikte bambaşka bir G.Saray çıktı ortaya. Emre’nin içine bir Wes kaçmıştı ki sorma gitsin! Adeta Hollandalı’nın dublörü gibi oynuyordu. Aslı da golde ona büyük ‘kıyak’ yaptı. Harika bir koşu, nefis bir geriye bırakış ve muaazzam bir asist. Emre, Wes abisinin bu ikramını geri çevirmedi.
 
TELLES UYUYUNCA...
 
ANCAK sonrasında iş yine ev sahibinin lehine döndü. 25-30 dakikayı bulan ön taraftaki G.Saray oyunu, her ne kadar kısa boylu bir oyun da olsa ciddi yordu sarı-kırmızılıları. 80’lerde nefes alan Trabzon, halen bu takımda bir sol bek eksikliği hissettiren Telles’in anlık uyumasıyla mağlup duruma düştü. Golde elbette diğer defans unsurlarının da hatası var ama Telles’in salilelik uyuması finali oldu!
 
LİGİN bitimine 7 hafta kala G.Saray için hiçbir şey bitmiş değil. İplerin elinden kaçması gibi bir avantaj yitimi, bu akşamın en olumsuz tarafı. Yalnız Hamza hocanın şans verdiği oyuncular arasında ciddi bir tercihte bulunma vakti geldi. İradi tek değişikliği olan Olcan bu formayı hak etmeyen bir aymazlıkta! Telles’ın dağınıklığı, Sabri’nin kondisyon yetersizliği, Yasin’in Wes ile temas kuramadığında bir ‘hiç’ olması gibi detayları hoca bizden iyi görüyordur. Gereğini yapmazsa kendi şampiyonluk apoletini kendi söker!