01 Mayıs 2015 Cuma


CICINHO ve Burhan ikilisinin önüne orjinal sol bek olmayan Yasin ile Olcan ikilisini koymak akıl kârı değildi. Nitekim golün de başlangıcı oradandı. Soldan başlayan atak, rakibin sol ön oyuncusu tarafından neticelendirildi. Sahte 9’u Aatif ve gerçek 9’u Batuhan ile sonrasını getirebilse, arkadaki Kadir ve Adem sağlamlığıyla iç sahadaki maç, formaliteye dönebilirdi. 
 
G.SARAY, bu baskın ortamdan çarçabuk kurtuldu. Sneijder yönetiminde 20’lerden itibaren kurduğu baskı neticesi iki gol buldu. Artık klasik hale geldi; G.Saray’a ama istem dışı ama niyetli olarak geriye çekilmenin cezası büyük oluyor.
 
KALİTEYİ YÜKSELTİYOR
 
DÜN Wes vuruyor, bugün Sabri çakıyor şutla. Yarın belki Selçuk, Melo! Kabul şut atma yöntemiyle sonuç alınıyor belki ama Burak ile Wes bir arada olmadan G.Saray, atakla/pozisyonla gol bulmakta zorlanıyor. Sneijder demişken durmalı! G.Antep maçını (hele de statta) seyredenlerin ortak kanaati şu olmuştur ki, onsuz G.Saray’ın kalitesinde büyük eksilme yaşanıyor. Kalite bir kez daha kendini gösterdi dün akşam. Attığı harika frikik golünü bir kenarda bırakırsak, 2-3 şaheser saniyesi vardı ki, görmeye değer. Çok değil, onun dilinden anlayan 2 adamla sarı-kırmızılılar, bambaşka ufuklara yelken açabilir.
G.Saray, final kapısını araladı. Hamza hocanın sol kanat tercihi dışında kusursuz bir sevk ve idareyle, oyuncuların da kaliteleriyle maçı kazandığı bir mücadele oldu. Ancak maçın  kırılması olan ve Sivas’ın attığı goldeki senaryonun aynı haliyle tezahür eden 47’deki Burhan-Utaka atağı sanırım teknik ekipçe defalarca izlenecek. Çünkü herkes onlar kadar şanssız, her rakip onlar kadar beceriksiz olmayacaktır.