05 Mayıs 2015 Salı


AKHİSAR’DAN başlamak gerekiyor. Puan cetvelindeki yerleri ne olursa olsun, Bilal’in organizasyonu dışında ne yaptığını bilen ekip görüntüsü yok. Birisi, birileri oynayacaksa Bilal ‘eve ekmek getiren baba, sofraya yemek koyan ana’ gibi. İyi niyeti, pozitif anlayışıyla kalitesi dün gece bir yere kadar yetti G.Saray önünde. 

GEREK Hamza hocanın Akhisar’ın genlerini bilmesi, gerek bir küçük vitesle takımını maça başlatması, oyunu çabuk çözdü. Akhisar’ın en büyük kozu, ters ayaklı Güray’ın Telles-Hakan tandeminden sarkmasıydı; onu da 15’te bir kez denediler, Muslera’ya takıldılar. Son 15 dakikayı 5 hücumcu artı Bilal ile oynamalarına rağmen 67’de Vaz Te’nin bulduğu dışında aklıbaşında pozisyonları yoktu. 
 
G.SARAY’A gelince! Bu takım Fatih Terim’den bu yana taş çatlasa 2-3 maçta yoğun ve boğucu hücum anlayışıyla oynuyor. Hamza hoca zaman zaman bu anlayışla takımını sahaya sürdü ancak o zaman da eşit ağırlıklı bir oyun olmadı. Arkalarda birçok açık verdi. Lig Radyo’da 15 gün önce Fuat Buruk hocayla yaptığımız röportajda ‘G.Antep maçında gol yemeden kazanmayı hedeflemekteyiz!’ demişti. İkinci Süper Lig maçında da gol yemiyor G.Saray! 
 
LİDERLİK YAKIŞIYOR
 
ÖN taraftaki klası Sneijder ve Burak ile anlatmak mümkün. Defalarca da anlattık. Ancak dün G.Saray, oynayarak değil; skoru bulduktan sonra koruyarak kazandı. İkinci yarı taraftarını mutlu edemedi belki oyunuyla ama Selçuk’un defansif organizasyonuyla sahada çok iyi durdu. Rakip cılız da gelse, onları hücum edemez hale getirmeye zorladılar. Başardılar da. 
 
HAMZA hoca başından beri ‘yediğimizin bir fazlasını atalım’ prensibindeydi. Son iki lig maçında bu anlayış yerini ‘yemeyelim, klas ayaklarımızla gol buluruz’a dönüşmüş vaziyette. G.Saray’ı şampiyonluk yarışında öne çıkaracak, Sneijder’in Burak’ın gol/asistleri kadar Selçuk’un savunma liderliği ve bu anlamda takıma kattığı organizasyon becerisidir. Liderlik Selçuk’a çok yakışıyor!