09 Mayıs 2015 Cumartesi


G.SARAY 2014/15 sezonunu şampiyon bitirecekse bu maçın hikayesi yazılır; yazılmalıdır. Çünkü sarı-kırmızılılar için ‘iyi oyunla gelen bir galibiyetten ziyade, alınması gereken bir galibiyet’ alındı. Oyun skoru taşıyacak kadar zengin değildi. Özellikle ilk yarıda kelimenin tam anlamıyla ucuz kurtulan bir G.Saray vardı. İlk 8 dakikada 2 pozisyon bulan Konya, özellikle Sabri’nin bulunduğu kanadı iyi işledi. 12’de Sneijder ile ilk şutunu/pozisyonunu bulan sarı-kırmızılılar devre boyunca adeta yüreği ağzında bir dönem geçirdi. 22, 35 ve 44’te Kenan ile tehlikeler yaratan, bunlardan yararlanamayan Konya ilk yarıda atamadı; ikinci yarıda ise işi çok çok zordu. G.Saray taraftarını ayağa kaldıran neredeyse tek pozisyon, 38’de Sabri’nin şutu oldu.
 
OYUNU AÇAMADILAR
 
2. yarıda G.Saray işin ciddiyetinin farkına varmıştı. Startı baskılı verdi. Ancak bir türlü kilidi açamadı. Orta saha, Konya’nın kapanan defans organizasyonu sonrasında açık yer/yurt bulamadı. Sıkışan oyunu açamadılar. Neredeyse her maçta yetenekleriyle sonuç alan Burak/Sneijder organizasyonu çift taraflı çalışmadı; çalışamadı. 2. yarıda sadece baskı vardı! Sonucu ise kaptan aldı. Orta sahada yapamadığını gol yolunda yaptı. 74’te ekürisinin kaçırdığı pozisyonun benzerini 10 dakika sonra gole çevirdi. Gemisini son 4 maç kala kurtardı.
 
SARI-KIRMIZILILAR dönüm maçını kazandı. Kaptanıyla, Selçuk’uyla kazandı. Akhisar’da savunan kaptan, dün gece saldıran oldu. Golü buldu... Belki de sezonu kazandı!