13 Mayıs 2015 Çarşamba


G.ANTEP maçında bol pozisyon ve 1-0, Akhisar maçında 45 dakika ‘Çanakkale geçilmez’ 2-0, Konya maçında verdiğin 8 pozisyonla 1-0 ve dün akşam top oynamadan 1-0... 

G.SARAY’IN özeti 360 dakikada 12 puan ve 5-0’lık toplam sonuç! 360 dakikadan 60 dakika futbol çıkarabilir misiniz? Klişelere bayılıyoruz ‘Bu dönemde futbola bakılmaz, büyük takımlar oynamadan da kazanmalı vs. türü’ ancak ‘oynamak da’ gerekmiyor mu? Son 4 maçta maç başı atılan 1.25 gol var! Hamza hocanın ‘yiyelim efendim, atan takımız zaten; telafi ediyoruz ya!’ önermesinin daha etken tarafı olan ‘atmada’ ciddi sorunlar oluştu! Takımın hücum-savunma ekseni eşit ağırlıklı çalışmıyor. Hatta hiç çalışmıyor! 
 
GOL atmaktan anladığı ya Konya/Antep maçları türü karambollerle (neredeyse) kalenin içine girmek, ya Burak’ın tek vuruş becerisi, ya da Wesley aklı! Ötesinde koordineli, organize, iler-tutar, enikonu bir gol arama faaliyeti bulunmuyor nicedir G.Saray’ın. 4 maç 5 gol... Şampiyon böyle de olunur; itirazım yok. Ancak ufuk karanlık. 
 
DÖRT DÖRTLÜK OLURSUN!
 
BU futbol anlayışıyla şampiyon oldun mu, günü kurtarırsın. Hamza hoca kariyerine bir şampiyonluk yazar mı, tabii yazar! Anasının ak sütü gibi! Fakat bu futbol anlayışıyla, geçen Şampiyonlar Ligi gruplarında olduğu gibi yine DÖRT DÖRTLÜK olursun. Kimse bana ‘Efendim, para gelecek; yaz transferi yapılacak, yeni yönetim bizi uçuracak tatavası yapmasın. Kasanın ne halde olduğu malum!’ Bu takımın özel 2 adamı var! Muslera ve Sneijder. Bu iki adamı bakiyeden düştün mü hesabı kapatman zor. (Muslera’ya övgü için satırlar yetmez) 
 
KONYA maçındaki gibi sağ taraftan verdiğin 3 pozisyonla mı, Muslera’nın mucizelerini her maça taşımasıyla mı, Olcan’ın vurdumduymazlığı, Emre’nin saygısız tavrıyla mı ileriye gidecek G.Saray! Görünen o ki, yine Muslera tutacak; Wesley atacak. (Kaldı ki G.Birliği maçında Nando yok) Yasin gibi ekstra katkılara, Burak gibi potansiyelindeki becerilere, Selçuk gibi liderlere, Melo gibi savaşçılara G.Saray’ın hep ihtiyacı var! Ara sıra değil... Mevzu 4. yıldızsa; yakın... Ötesiyse uzak!