20 Mayıs 2015 Çarşamba


HAKEM ile başlamalı. Maçın kırılmasını oluşturan, kimbilir belki de Medicana Sivas’ın finaline mâl olan penaltı pozisyonunu veren hakemle, o mesleğin (bu sezondaki) en iyisinin aynı topraklarda yetişmiş olması, bu ülkenin onulmaz çelişkisi!

YİĞİDO’LARIN oyun anlamında tamamıyla hak ettiği finalin kulbunu hakem adeta kırdı, kenara attı. Çünkü verilen penaltıda 2-0 önde olan Sivas’ın 3-0’ı bulması işten değildi. Mustafa İlker Coşkun verdiği kararla finalin adını değiştirdi belki de!
 
G.SARAY YOKTU
 
O yüzden Sivasspor’un hakkının yendiğini söylemeli. Kaldı ki sadece penaltı pozisyonu değil, başından sonuna kötü kararlar verdi. Maçta G.Saray ‘yok’a yakın bir performans sergiledi. Hamza hoca haklı olarak aslarını İstanbul’da bırakarak gitti 4-1’in rövanşına. İdeal de bir takım çıkardı sahaya. Ancak gerek maçın rehavetinden, gerek oyuncuların ciddiyetten uzak hallerinden, gerek rakibin arzusundan Sivas maça hep hükmetti.
 
PANDEV&DZEMAILI BİTİK
 
AATIF, ilk gol öncesinde yaptığı gibi en az 10 kez slalom ile kenardan ortaya, ortadan kenara dans etti. Ne Dzemaili, ne Yekta Kurtuluş gerekli katkıyı verebildi takım savunmasına. Ne iki sol bekten (!) oluşan sol taraf, ne Emre-Sabri’den müteşekkil sağ taraf, ne de presiyle bildiğimiz Umut Bulut... Hiçbirinde umut  yoktu! Pandev ise muhtemelen son kez çıktı sarı-kırmızılı formayla sahaya! Ahı da gitmiş vahı da! Dzemaili de bu takımdan kopuk!