Mehmet Ayan Oyun Kartal’ın maç Aslan’ın
25 Mayıs 2015 Pazartesi


MAÇ 5 bölümden oluştu. O beş bölümün en az 2.5’unda da Beşiktaş üstündü. İlk 15’te G.Saray baskıyla başladı. Yasin’in ürettiği gol sonrası Aslan, oyunu rakibine verdi. Beşiktaş, 15-35 arasını teslim aldı. Top göstermedi G.Saray’a! (Ba’nın direkten dönen topu da vardı) İlk yarının son 10 dakikası dengede gitti. Orta sahaların rahat geçildiği değil, çeyrek saat dilimlerinde rakip oynasın diye ikram edildiği bir 45 dakika izledik. 

2. yarıya Serdar/Oğuzhan değişikliğiyle başlayan Beşiktaş, 15-30 arasında yaptığı gibi G.Saray’ı yine abandone etti. Bu kez ilk yarıda bulamadığı pozisyonları da buluyordu. Bilhassa rakibin Tellesli sol tarafını Kerim ile otobana çevirdi. Melo, yine defans dengesini yerle yeksan etti. Bir iki pozisyon dışında defans yerleşmelerini hep bozdu! 
 
İMDAT ÇEKİCİ MUSLERA
 
BEŞİKTAŞ ise 46-70 arası bir takımın 90 dakikada iyi oynayabileceği kadar iyiydi. Bunda Selçuk, Hamit ve Wesley gibi baskı esnasında topu alacak, al-ver’i güçlü, ekibin nefes almasını sağlayacak oyuncuların etkisizliği de söz konusuydu. Ancak ‘imdat çekici’ Muslera sahnedeydi. En sıcak dakikalar olan 57 ve 58’de öyle iki kurtarış yaptı ki. 
 
70’TEN sonra nefes alan G.Saray, oyunu dengeledi. Bunda sahanın iyilerinden Tolgay’ın oyundan alınmasının da büyük etkisi vardı. Baskıdan kurtulan G.Saray girdiği bir-iki pozisyon sonrası büyük kalitesi Sneijder’in harika golüyle maçı bitirdi.
  
MAÇIN iyisi kuşkusuz Beşiktaş’tı. Oyun, Beşiktaş’ın maç G.Saray’ındı. Oyuna puan verilse maçı Kartal almıştı! Ancak hiçbir derbide gol atamazsan nasıl puan alacaksın? Atanı ve tutanıyla Aslan şampiyonluğa koşuyor. Taraftar dün resmen şampiyonluğu kutlayamadı ama finişe çok çok yakın. Küçük bir tahmin yapayım! G.Saray, bu akşam şampiyonluğunu resmen ilan eder! Şimdiden emeği geçenlerin eline sağlık, kutlu olsun.