31 Mayıs 2015 Pazar


TAKIMIN şampiyonluğu kaybetmesi, camianın çalkantılı hali, kongre, bilet satış sınırlandırmasının genişletilmesi gibi nedenlerle taş çatlasın 1500 kişinin seyrettiği bir maç izledik. Durumun sahada, alanların boş bırakılması, disiplinin kaybolması, mücadelenin az olması gibi sonuçlar yaratması beklenirken özellikle ilk yarı başabaş geçti. 
 
22 oyuncudaki rehavet çıplak gözle görünse dahi, mücadele ciddiyetinde sorun gözükmüyordu. Zaten soyun üzerine derinlemesine tahliller yapılası bir maç değildi. Kasımpaşa ideale yakın kadrosuyla sahadayken F.Bahçe’de çeşitli sebeplerle tam 8 eksik vardı. 
 
SAHADAKİ 11’de ilgimi çeken bir nokta sözkonusuydu. Hepsi A Milli! Yedekteki Selçuk ve Serdar’ı da sayarsak F.Bahçe sezonu 21 milli takım seviyesinde oyuncuyla tamamladı. Belki 1-2’si 3-4 kez milli olmuştur. Kalanların içinde milli takımlarında kaptanlık yapmış 5-6 oyuncu saymak mümkün. Demem o ki; yaş vasatisinin yüksek olduğunu kabul etmekle birlikte bu ekibin G.Saray ve Beşiktaş gibi sezon boyu handikaplarla yaşayan iki rakibi geçememesi gerçekten tuhaf! 
 
KARTAL’A EKSİ YAZAR
 
İSMAİL hocayı (Azizsilin tipi söylemlerle) bu denklemin dışında tutmak doğru olmaz. Bu yeteneği ve deneyimi zengin ekipten helva pişiremiyorsa, ekipbaşına ‘halaybaşı’ muamelesi yapamayız. Kuşkusuz, geriye dönüp sezonu değerlendirdiğimizde hocanın taktik olarak, oyuna müdahaleler bazında kusurlarını görebiliriz. Hoca ayrıca “Türkiye Kupası’nda onu kazandık” dediği Uygar ve diger gençlere sağolsun (!) yer vermedi. Bu da veda günü ona eksi yazar! 
 
VE son söz KUYT’a... Bu topraklardan çıkmayacak bir karaktersin... Biz bir anıta tanıklık ettik, bir emek abidesine.. Var ol büyük adam...Ülke futbol kültürü seni 100 kişi ile uğurlayacak kadar fukara olsa da... İyi ki 4 yıl seninle aynı kentte aynı havayı soluduk.