16 Ağustos 2015 Pazar


FUTBOL ahlâkıyla bağdaşmayan hareketlerini çok eleştiririm, bundan sonra eleştirmeye de devam ederim! Ancak bildiğimiz Felipe Melo, eğer bu takıma dönmezse, bu yazıyı kopyala-yapıştır. 

G.Saray onlarca kez dün akşamki duruma düşecek çünkü. Melo’nun sertlik getirmediği orta alan ve doğal olarak takım savunmasızlığı, Chedjou ve Hakan Balta’nın (Semih’in) formda olmadığı günlerde takımı erkenden dağıtır! 
 
BURAK OYUNA GİRİNCE...
 
KABUL edelim ki Bilal Kısa-Selçuk İnan ikilisi Sivas türü deplasmanlarda, Şampiyonlar Ligi’nde, derbilerde kifayetsiz kalacak. Hamza hocanın Burak’ı oynatmama gerekçesi olarak ortaya koyduğu takım savunması kavramının nirengi noktası ortanın göbeği. 
 
Bakın ikinci yarı Burak’ın girişiyle 55’lerden sonra G.Saray’ın kendine gelebilme sebeplerinden biri takımın oynamaya dönmesi. Etkili bir/iki santraforla oynamaya kalkınca, rakip çıkamıyor. Çıkamayınca da orta alandaki Selçuk-Bilal defosu görünmüyor. 
 
MAÇ boyu galibiyete yakın takım Sivasspor idi. Öndeki oyuncuları biraz becerikli olsa, maç daha ilk yarıda bitebilirdi. İki klas golcüsüyle anca 1 puan alabilen G.Saray, oyunu kaybetti! Felipe Melo, eskisi gibi dönmezse puanı ve sezonu da erkenden kaybedebilir! 
 
OLCAN! AŞK İLE YAP
 
İlk haftadan bir beraberlikle bu kadar karamsar tablo çizilebilir mi? Denebilir ki eksik yerlere oyuncu takviyesi yapılabilir! Derim ki; PARA YOK! Tüm mevzu da burada kitleniyor zaten! 
 
Bir de son söz Olcan’a... Kenan Doğulu’nun bir şarkısı var; reklamlarda da kullanılıyor... Ne yaparsan yap.. Aşk ile yap!