25 Ağustos 2015 Salı


KAYSERİ maçını izleyen her futbol gözü anlamıştır ki, Akçay’ın Osmanlı’sı iyi kapan hızlı çık prensibiyle oynayacak. Şaşırtan bir top oynamadı ki Ankara temsilcisi. Hamza hocanın bunu çürütücü önlemler alamadığını gördük sadece. Öndeki 4 hücumcunun ardında Selçuk Jose yumuşaklığı ile neredeyse orta sahasız bir 58 dakika izledik Melo girene kadar ev sahibinde! Meselenin kaynağı da oydu zaten... 

GÖBEKTEKİ ikili ile öndeki dörtlü arasında ovalar olunca, Hakan Balta da ilk topu kullanan adam haline dönüştü takımı ileri taşımak için. 15-16 kişi bir ara debelenip durdu Osmanlı yarı sahasında. İş kanada düştü G.Saray’da. Sabri de işini bihakkın yaptı. Dengesiz yakalanan defansın arasından geçen Serdar’ın golüne, Sabri’nin şık ortasında Selçuk İnan’ın kafası yanıt verdi. 
 
FABRİKA AYARI!
 
2. yarıya da benzer bir oyun anlayışıyla çıkan G.Saray, Melo-Yasin değişikliğine kadar futbolla ilişiğini kesmiş görüntüdeydi! İkilinin oyuna girmesiyle fabrika ayarlarına Burak’sız dönen sarı-kırmızılılar Torje’nin golünden sonra kısa bir bocalamanın sonrası ipleri eline aldı. 67 ile 85.dakikalar arasında 7 gol pozisyonuna girdi. Olmadı! 
 
İKİ konu önemli zannımca.. Hocanın Jose ile oynamasına saygım var. Oyuncu kıymetli. Ancak yumruk gibi sıkılı futbol oynayan bu rakibe niçin daha çok problem çözen Bilal ile başlamazsın! Bir de Burak’ı çıkartarak niçin tribünle oyunun irtibatını kesersin? Osmanlıspor bu maçta galibiyeti hak etti.