Mehmet Ayan Merkezin sıkıcılığı!
14 Eylül 2015 Pazartesi


PEREIRA anlamakta güçlük çekiyorum. Ceza sahasında dünyanın sayılı son vuruşçularından birine ve Türkiye’nin son dönemde gördüğü en önemli ceza alanı golcülerinden birine sahipken bu takımı kanatsızlaştırmasını aklım kesmiyor. Dün olduğu gibi Luis Nani hiç işlemediği, Caner Erkin de kontrollü olduğu zaman, öte yan 90 metre Şener’e kalıyor. İçerideki iki yıldız da öksüz! 
 
OYUN çok merkeze sıkıştı. Fernandao ve Robin van Persie çokça ortaya geldiler, kaleden uzaklaştılar. Hiç rakip kaleyi tehdit etmediler. Gol, köşe vuruşundan gelebildi. İkinci yarı ilk 10-15 dakika ev sahibi Kasımpaşa sazı eline alsa da gücü tehditkar olmaktan uzaktı. Alper Potuk ile Lazar Markovic’in oyuna girişi karşılaşmayı dengeledi. 
 
SORUN OLABİLİR
 
MERKEZE sıkıştıkça tatsızlaşan mücadelenin yıldızı misafir tribünde hiç susmadan takımını 90 dakika destekleyen 1000 kadar F.Bahçe taraftarıydı. 3 puan çok önemli mi? Zirve yarışı için belki! Ancak Perşembe günkü UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak Molde karşılaşması öncesi bu futbol sarı-lacivertliler için hoş değil. Başta tempo sorunu ve kanat bilinmezliği türü birçok soru işareti disiplinli bir kuzey ekibi olan Molde önünde başa bela çıkarabilir!