22 Ekim 2015 Perşembe


74. saniyede yediği golle şoke olan G.Saray, kendine çabuk geldi. 10 dakika sonra kanatlarını kullanan, yetenekli oyuncularıyla iki yönü de doğru oynayan, sahada aklı başında duran bir ekip haline dönüşmüştü. Kuşkusuz hücum hattında genelde kanat organizasyonu açısından çolak kalan temsilcimiz Podolski’nin devreye girmesiyle çok aktif hale dönüştü. 

SELÇUKL’UN maestroluğunda Bilal’in de yumuşak oyundan uzak, futbol bilgisini sahaya yansıtmasıyla hakimiyet bizde kaldı. Rakibin zaman-zaman topu bize teslim etme niyetiyle geliştirmeye gayret ettiği stratejiden iyi yararlandık. Herkes kusursuz bir 35 dakika oynadı. Hem penaltı hem gol beceri ürünüydü. Podolski’nin harika golü gelen maçın habercisiydi. Chedjou’nun 4 gün aranın ardından yaptığı 2.kritik asist maçı çözdü. 
 
CHEDJOU ZİRVE YAPTI
 
2. yarıda 48.50’de direkte, 50.47’de Cesar’ın ayaklarında eriyen yuzde yuz pozisyonlar sonrası solumuzdan teslim olduk. İlk yarı hücumunun etkin ismi Yasin, ikinci yarının takım savunma hattının zayıf halkası oldu. Hamza hoca çok doğru bir hamle ile defansa daha yardımcı bir aktör olarak Olcan’ı oyuna attı. Olcan’ın savunmaya getirdiği yardım ve enerji, ikinci yarının 35 dakikalık rakip baskısının zayıflamasına neden oldu. 
 
AKŞAMIN yıldızları vardı.. Selçuk, Hakan, Bilal.. Ama ille de Poldi.. Ve Chedjou.. G.Saray kariyerinin zirve maçını oynadı... Podolski de öyle.. 2. forvet gibi de kanat forvet gibi de oynadı.. Büyük kariyerinin en sarı-kırmızı gecesini yasadı yaşattı.. Son söz Hamza hocaya.. O da kulübemin yıldızıydı.. Harika bir rakip analizi.. Büyük bir yönetim.. Tebriklerin en halisi ona...