26 Ekim 2015 Pazartesi


İLK cümleler Fırat Hoca için! Gerçi yardımcısının kurbanı oldu ama F.Bahçe’nin golü ofsayt! Bir de ev sahibi maçı en fazla 10 kişi bitirebilirdi! Burak-Kjaer penaltı pozisyonu da çok tartışmalı.

İŞTAHLI başlayan F.Bahçe için gol ideal dakikada (37) geldi. Seyirci desteğiyle, hızlı oyunuyla, “sahada doğru bir resim verememesine rağmen” soyunma odasına önde gitmeyi hak ediyordu. Dönen/düşen toplarda birçok kez rakibine üstünlük kurdular, gol de öyle geldi. G.Saray doğru dürüst 1 kez dahi ceza sahasında topla buluşamadığı 45 dakikayı 1-0 yenik kapatmakta şanslıydı. Orta sahanın hem merkezinde, hem hücumda 6 oyuncuyla teslim bir sarı-kırmızılı grup izledik. Üstüne 2 stoperi de sarı kartlıydı.
 
MAHİR AYAKLAR...
 
2.yarı da benzer bir tabloyla başladı. G.Saray mahkumiyeti sürerken, sarı-lacivertliler 60’lara kadar yine maçın sürükleyicisi oldular. Ne zamanki Burak oyuna girdi, tablo değişti. G.Saray’lı oyuncular ‘en oynayabilecekleri oyunu’ oynama tercihine gittiler. Kaleye yakın, 2 ve 3.bölgeleri mahir ayaklarıyla kontrol altına alan, rakip kaleye oyunu yıkan anlayışı sonlara doğru ‘bu maç 1-1’e gidiyor’ duygusunu herkeste oluşturdu. 
 
BU OYUNLA 1 PUAN
 
F.BAHÇE kulübesi reaksiyon veremedi. Maç genelinde iyi oynadığı 5’er 10’ar dakikaları sürekli hale dönüştüremeyen ev sahibi için gol de çalıştığını varsaydığım yerden geldi. Wesley, duran topu ‘bölgeye atmaktansa’, hareketli topu “istediği yere” attı! Ba ile Kjaer kısacık Olcan’ın önünde uyuyunca maç berabere bitti. “3 iç orta saha ya da Yasin ile kanatlı oyun dışında” formasyon seçeneği bulunmayan G.Saray, 70 milyon Euro’ya kurulan F.Bahçe önünde son 25 dakikadaki oyunuyla 1 puanı aldıysa, sorun ev sahibinin kulübesinde aşureyi yapamayandadır!