27 Kasım 2015 Cuma


ŞENOL hocanın rotasyon yapabileceğini  öngörmüştük. Yoğun takvimde farklı oyunculara şans verip kadronun moral kondisyonunu diri tutması çok anlaşılır. Dün gece Necip’in 11’e çıkmasına itirazım yok. Ancak ‘çimento Atiba’nın’ dinlendirilmemesine itirazım var! Sonuçtan bağımsız olarak 67 saat sonrasında Akhisar gibi önemli bir maç varken Necip türü formda bir  alternatifle öne 1 hücumcu daha ilave edebilirdi Güneş! Bir de Milosevic meselesi var ki, Ersan sakatlandıktan sonra kulübede olduğu halde oyuna giremiyorsa devre arasında yolcu!

ZORUNLU Ersan-Tosic değişikliğini önemsiyorum. Sırp oyuncunun sahaya girmesi, zayıf rakip önünde İsmail’in ileriye daha çok çıkması konusunda güven tesis etti. Köybaşı, ilk golde yaptığı asistin yanı sıra arkasındaki stoper-sol bekin güveniyle de rahat oynadı. Dört nala Euro 2016 için Fransa’ya koşuyor.
 
GÖKHAN DÜŞÜŞÜ SÜRDÜRDÜ
 
ÖN taraftaki lezzetli oyunu alışıldık hale getiren Beşiktaş, o altılının içindeki 3 yeniyle (Necip, Kerim, Cenk) klasik etkili performanslarından bir vites aşağıdaydı. Gökhan bu oyunun kreması. Ancak son dönem düşüşü dün gece de sürdü. Ricardo Quaresma’nın girişiyle sola geçmesi dahi etkinliğini (2. golün başlangıcı dışında) arttıramadı. Kerim Frei ise bulduğu ilk 11 şansını 68 dakika iyi değerlendirdi. 
 
CENK’İN DE AKLI FRANSA’DA!
 
VE elbette Cenk... 2 golle maça damga vuran adam. İlk goldeki becerisi, 2. goldeki aklı ile ‘geçmiş iyi oyunlarının kontrol açısından aynı lezzet açısından bir tık gerisinde olan’ takımını galibiyete taşıyan isim oldu. Kaçırdıkları var. Onun da aklı Fransa’da elbet.
 
PORTEKİZ’DEKİ beraberlik ile gruptan çıkma kartını eline alan Beşiktaş, bu formuyla bunu becerebilecek kalitede bir ekip.