Mehmet Ayan ‘Derbi de kurtaramaz!’
03 Nisan 2016 Pazar


2 Şubat 2009… Ali Sami Yen Stadı… G.Saray 2 Kocaelispor 5… Maçın ardından dönemin başkanı Adnan Polat haklı olarak ‘G.Saray, iç sahada 5 yerse hocası kovulur’ diyerek Michael Skibbe’yi kovuyor. O günü anımsayanlar sarı-kırmızılıların 5-2’ye rağmen kötü de olsa futbol oynadığını zihinlerinde canlandırabilirler. Hatta Baros’un penaltısını Kılıçarslan Kopuz’un kurtarması sonrası Taner Gülleri ile kopan maç olarak da hatırlarsınız.
 
BÜYÜK takımlarda böyle saçmalıklar kelle alır. Doğaldır. Dün gece benzer sorunsal orta yerdeydi. 8 eksiğiyle 10. dakikada Bilal’in harika golüyle öne geçilmesine rağmen, oyunun her yerinde ‘olmayan’ bir G.Saray… 1-1’in sonrasında ikinci yarı başında altın gibi bir 2-1’lik skor. Sonrasında yenen 3 gol… Maçın özeti sadece bu! Kalanı ‘kelle alır’
 
GELECEK İPOTEK ALTINDA
 
İYİ de kimin kellesini? Kenarda ilk kez takımla sahaya çıkmış hocanın mı? Bu formayı hak etmeyen en az 6-7 oyuncunun mu? Dışarıda kalan 3-4 kaptandan 1-2’sini mi?
 
BAKIN bu ruhsuzluk sonuçları itibarıyla sadece bu sezonu bağlamaz! Ciddi bir temizlik yapılmadığı takdirde gelecek sezon(lar) ipotek altında. Herkes derbi galibiyetine kitlenmiş, o maç kazanılırsa sezonun kurtarılacağı görüşünde. Yemezler! Yemeyecekler! Geçmiş dönemin sadece gazete/TV’den yararlanarak algısı tahkim edilen bir taraftar grubu ve camia yok hiçbir yerde.
 
ESKİŞEHİR faciası sezonun özeti. Bu kadar yılmış bir takım, kulübe, bu kadar solgun bir kulüp camiaya sirayet eder. Bu ayıbın sorumluları büyük olasılık hesap vermeyecekler. Bu kadar saçmalığın sonu belki F.Bahçe maçıyla zirve yapacak. Orada yenilecek bir tokadın adresi yalnız futbol takımı olmaz.
 
ESKİŞEHİRSPOR takımını onurlu, yürekli, teknikli, taktikli mücadelesinden ötürü kutluyorum. Aslanlar gibi oynayıp nefis bir galibiyet aldılar. Yolları açık, şansları bol, davaları kutlu olsun.