14 Nisan 2016 Perşembe


DEVRE arası oturdum yazıya! Maçın sonucu ne olursa olsun başlangıcı değiştirmeyeceğim. 28’ 20’’ Muslera libero gibi defansın arkasına çıkıp pozisyonu ilk hamlede önlüyor. Bir sezonun utanç özetidir bu kare. Takım savunması acziyetinin vesikasıdır. 30’un üzerinde farklı savunma 4’lüsüyle çıkılan maçların snopsisidir. Sonucun ne olduğu bu sezon sorunsalını azaltıp eksiltmez! 
 
PEREIRA’NIN maç önü analizinin doğru olduğunu gördük ilk yarı. Orijinal 3 sağbekini yedekte bekleten rakibi önünde, Mancini döneminin sağbeki Semih üzerinden Volkan yoluyla gol bulmak akıllı plandı. Ayrıca ilk 130 saniyede Olcan-Hakan tandeminden bulunmuş 2 net pozisyon ve orada devleşen Muslera’yı unutmamalı.13, 24, 51’de Volkan, 40’ta Van Persie.. Goller kaçan kaçana!  
 
VE tabii G.Saray’ın sezonun geneline yansıyan hücum plansızlığı, defans beceriksizliği! Gerek Gökhan-Hasan Ali, gerek Topal-Souza-Alper arkalara attıkları her topla tehlike oluşturdular. Ne Donk ne Selçuk orta saha sertliği koyabildi. Oyun böylece hep F.Bahçe’de kaldı! Ancak Pereria yaptığı 3 değişiklikle G.Saray’ı oyuna kattı! 
 
ASLAN GİDEMEDİ!
 
SONRASINDAKİ tek aksiyon 90 artıdaki Fernandao pozisyonu. G.Saray zaten stabildi, öylece kaldı. F.Bahçe’nin hücum etkinliğini eliyle terk etmesi defansif anlamda iyi durmasını sağladı. Zaten maç boyu da 6’da Selçuk’un volesi, ofsayt pozisyonundaki Podolski golünün dışında rakip kaleye gidemedi. 
 
MAÇ Vitor hocaya yazar. Aslında sezon da.. Caner meselesi de başka bir sorun paketi! F.Bahçe için muhasebe, G.Saray için halen yapılmayan sorgulama zamanı. ‘Sezonu derbi galibiyeti ile bitireceğiz’ avuntularına son vermeliler. 27 lig maçında nasıl gol yiyip, en az 20 maçta nasıl üretemediğini sorgulamaktan işe başlayabilirler.. Haa bir de Selçuk ve Sneijder’in formlarına, Hamit’in rızkına, Donk’un vurdumduymazlığına bir baksınlar! Muslera’dan utanmaları kaldıysa!