17 Nisan 2016 Pazar


İLK gol ofsayt kokuyor. 2. gol elle oynama. 3. golü temiz, 4. gol ilkinin kopyası Antalya’nın! Donk’un atılışı adil, ilk yarı da net bir penaltısı verilmedi güney ekibinin. Oyununa ise diyecek söz yok. Gerçi G.Saray’a karşı herkesler kazanıyor iç sahada ama oyunlarının kalitesini düşürmez rakibin durumu! 
 
HAKKI olan galibiyet aldı Antalya. Öndeki oyuncuları, Eto’o önderliğinde iyi çözmüştü maç içinde G.Saray’ı. Mustafa Denizli’nin ‘4. tercihimdi’ dediği zaman ben dahil çok kişi ‘Hoca o Molde’deki sağ bek senin nasıl 4. tercihin olur!’ dediği Linnes’i tanıyamadık! Serdar ile Motta paçavraya çevirdi ilk yarı o kanadı. Gol değil belki ama bütün etkili pozisyonlar oradan geldi. 
 
2. yarı bu kez Koray değişikliğiyle ‘F.Bahçe maçının Volkan mağduru Semih’ oraya monte edildi; o da olmadı. Donk’un kırmızısından sonra iş iyice çığrından çıktı.
 
53’TE Eto’o’nun golünün elle atılması G.Saray’ı 2016’nın en ateşli 10 dakikasını oynamasını sağladı. Takım ilk kez ‘Bir hedef etrafında buluşmuş oyuncular grubu’ haline dönüştü. 2-2’nin 118 gün sonra golü bulan Umut ile gelmesi bir joker daha oluşturdu. 69’da Donk balonu söndürdü. Bin kere değişen defans hattı bu hafta da ‘Çizgi defans nasıl yapılamaz’ örnekleri verdi.
 
SAYIN USLU DİYOR Kİ...
 
F.BAHÇE Asbaşkanı Sayın Mahmut Uslu diyor ki ‘Bizimle berabere kalan G.Saray’ı Beşiktaş maçında da göreceğiz!’ Uslu’nun ne niyetle söylediğini tahmin edebiliyorum. Bir küçük anımsatma yapabilir miyim kendisine... ‘Göreceğiniz G.Saray bu. Eskişehir maçında da bu, Rize karşısında da, Beşiktaş maçında da!’
 
ATAMA hoca Olde, kendisini oraya atayan Wesley ile Selçuk’u Antalya’ya ‘%100 hazır değil diye getirmedim’ dedi. Yani hazır olsalar getirip kart ve sakatlık riskine sokacak iki kaptanını! Ne zaman? Türkiye Kupası’nda tarihi yarı finalin 3 gün öncesinde! Hatırlatırım! O yarı finalde elenmenin sonucu 2 sezon Avrupa’da olamamak! Ya hoca, ya onu oraya atayan, ya da atayana selam duranlar ‘G.Saray tüzüğünün ilk maddesine bakarlarsa’ iyi olur.