27 Mayıs 2016 Cuma


MUSTAFA Denizli sonrası G.Saray’ın zirve yaptığı bir 45 dakika izledik. Hem skor hem de oyun olarak doyurucu ötesiydi. Öyle ki orta sahada rakibin 2 ön liberolu sistemine bırak teslim olmayı, onları hem oynatmayıp; hem de iyi  oyun sergilediler. Caner ve Gökhan’sız kanatlara inemeyen, orta sahada kısır kalan, Selçuk’un Nani’yi kilitlediği, Alper ve Volkan’ın plansız işleriyle atakçıklar geliştirmeye çalışan, Van Persie’ye top getiremeyen F.Bahçe’ye karşı oyun iyiden öteydi. Emre ve Selçuk organizasyonu öndeki 4 oyuncuyu da oyuna kattı. Podolski ve Sinan kalitelerini göstermeleri için yeterince alan ve “an” buldu. Jan Olde hoca duran toplarda ciddi bir ezber geliştirmiş takımda. Gol dışında iki duran topta da bunu görmek mümkündü. 
 
RIEKERINK SEYİRCİ KALDI
 
İKİNCİ yarıya çıkarken gayri iradi Wesley değişikliği kağıtta 1-0 önde olan takımın orta alanda Chedjou ile sertleşmesini ifade ediyordu. İlk yarının güzel oyunu üzerine “Selçuk/Emre biraz öne Chedjou defansın önüne” taktiği, 15-20 dakika oyunu  tutması, kupa için yeterli olabilirdi. Ancak bu kez maçı ağır forse eden F.Bahçe oldu. Sistemini değiştirmeksizin G.Saray’ı alanına hapsetti. Nani kıpırdadı, defans orta sahaya kadar çıktı. Oyun F.Bahçe’ye döndü ve epey de kaldı. Bilal türü top tutma becerisi yüksek bir adamı oyuna almayı düşünmeyen Hollandalı hoca, takımının 45 artı 5 gömülmesine seyirci kaldı. 
 
PORTEKİZLİ hoca ise sezon boyu yaptığı gibi geride 2, ortada 2 stoperli ezberini bozmadı 3 oyuncu değişikliğinde de! 4-5 yıllık Gökhan-Caner hücum hattı müktesebatı belki dün gece itibariyle tarih olurken sarı-lacivertliler için bir kupa daha yitti gitti. G.Saray tarihinin en kötü sezonunda, 70 milyon Euro bonservisle kurduğu takımla, ondan 2 beraberlik 1 yenilgi aldı. Ezeli rakibinin cezasını da bir yıla çekti. Bence iki takım da tarihe geçti!