28 Temmuz 2016 Perşembe


40. saniyede soluyla vurduğu ve direkte patlayan top... İlk 7 dakikada duran toplarda sağ ayağıyla yarattığı iki önemli tehlike... Maça çok iyi giren Salih’le başlamalı yazıya! Çünkü kimsenin beklemediği başlangıcın kahramanıydı Uçan! Verilmeyen golümüz, 18 ve 27’de Emenike’nin akıllara zarar kaçırdığı pozisyonlar... İşler iyi gidiyordu. Mütereddit kaldığımız 3-5-2 ise deneyimli savunma üçlüsü ile iyi bir sınav vermişti. Oyun bir parça soğuduktan sonra Emenike’nin devreye girmesiyle çok iyi zamanda 1-0’ı yakaladık! Ancak yine bir klasik Türk takımı zaafiyeti... Soyunma odasına galip gidecek oyun soğutma faaliyetindeki başarısızlık!

2. yarıda başlangıç rolleri değişti. Rakip, ilk 10 dakika teslim aldı, önemli pozisyonlar yakaladı. Emenike’nin 60’ta gelen harika golü, herkesin rahatladığı an oldu. Yapımı harika bir goldü... 3-5-2’nin en kıymetli aksiyonlarından olan kanat organizasyonundan skor üretmek, Kjaer-Salih-Wiel-Emenike dörtlüsünün golü hazırlaması ümit vaat etti. Merkezi doğru kullanıp kanatları etkin kılmak. İlk yarıda birkaç pozisyonda olduğu gibi Hasan Ali üzerinden de gelebiliyor olmak...

3-5-2 KOLAY DEĞİL

1989 G.Saray’ı ve 2003 Beşiktaş’ı dışında ülkemizde iyi örneklerini görmediğimiz, Euro-16 ile tekrar moda olan 3-5-2’yi oynamak da oynatmak da kolay değil. F.Bahçe ilk sınavını iyi verdi. 6 net eksik ve boş tribünler önünde bu oyunu oynamak, çeşitli sıkıntılarına rağmen tatmin edici.

SONUÇTAN bağımsız oyuna bakacak olursak.. F.Bahçe orta sahasının göbeği arkada Topal; önünde Salih ve Ozan ile tahkim edilecek gibi duruyor. Souza’ya kupa yolları görünüyor! 81. dakikada Ozan’ın kaçırdığı pozisyonları çoğaltmanın yolu da bu üçlünün uyumlu oyunundan geçecektir.