23 Ağustos 2016 Salı


KENDİMİZİ eleştirerek başlamalıyız. ‘Bu Karabük’ün böyle oynayabileceğini tahmin edemedik!’ Etmiştim diyen yalan söyler! Konyaspor’un hızlı oynayanını gördük. Başakşehir’in (şimdilik) gol atamayanı. Osmanlıspor’un ham hali! Bir N’Diayeler’i , bir Aminular’ı olsa dün gece TT Arena’da izlediğimiz ekip, takım olunca büyük işler başarabilir. 
 
18 transfer sonrası, henüz 38 yaşındaki Hırvat hocayla, ilk maçta bu resmi ortaya koymak muhteşem iş. Herkes biliyorduysa bile ben yanıldım! Takımın lideri Ceyhun Gülselam... “Mancini bunda ne buluyor?” diyenlere dün akşam, hele de 2 yıllık Bundesliga tedrisatı sonrası, daha bir olgun, daha bir bilge edasıyla her saniye yanıt verdi. Oynadı ve arkadaşlarını yönetti. 88’deki şutunu da maçın G.Saray’daki yıldızı Muslera çıkardı. 
 
ÇEKİRGE BİR DAHA SIÇRADI
 
SARI-kırmızılılar tıpkı geçen yıl olduğu gibi... Her maç taraftarı sinir eden temposuzluğunu 95 dakika koruduğu gibi! Maç G.Saray tarafından skor olarak kazanılmış olabilir. Oyun Karabük’ündü, maç Karabük’ün hakkıydı. Futbol adına doğru ne varsa onlar yaptılar. Sayısız gol pozisyonuna girdiler. Savunma hücum geçişlerini, bilhassa hücuma geçerken çok etkili yaptılar. Neredeyse kötü oyuncuları yoktu. Sonradan girenler bile etkili oldu. İlk yarı adeta dökülen G.Saray’ın ikinci yarıdaki kıpırdanmalarına zaman zaman izin verseler de oyunu alanı doğru sezip iyi kapattılar. 
 
FUTBOLUN adaleti yok! Maçın hakkı G.Saray’ın kazanması olmamalıydı. Maç boyu 2-3 gol pozisyonuna girebilen, rakibe en az 8-9 pozisyon veren sarı-kırmızılılar, son saniyede Eren ile 2 puanın daha sahibi oldu. Çekirge Konya’dan sonra bir kere daha sıçradı. Kötü futbol, bir kafa topuyla artı 2 puan daha getirdi. Eren’i derslik darbeli kafa vuruşu sebebiyle kutlamalı. O kadar mahir orta saha varken ortayı yapanın Chedjou olduğunu da anımsatmalı. Muslera yine kalesinde devleşti. Ancak bunların hiçbiri Karabük’ün maçı hak ettiği gerçeğini değiştirmiyor. Karabük, kazandı!