Mehmet Ayan B Grubu’nun kader golü!
14 Eylül 2016 Çarşamba


ŞENOL hoca, kadro zenginliğinin avantajını kullanarak ‘elbette’ bir plan yaparak sahaya çıktı. Defansta Beck’i tercihi, arkalı önlü 2 sol bekini kullanması, ağırlıklı 6 numara olmalarına rağmen oyun akıllarıyla hücumda da iş yapabilmesi muhtemel 2 ön liberosuyla savunma karakteri yüksek bir ekip sahaya sürdü. Hiçbir itirazım olamaz! Daha 13 gün önce 3-4 transferini yapamamış, ‘Stoper almadan transfer bitti’ demem diyen bir hocanın bu güvenlik paketine kim isyan; itiraz edebilir ki! Hatta Adriano’nun yerine Olcay’ı da koysa itirazım olmazdı!
 
BEŞİKTAŞ, maça rakibine kanat organizasyonu yaptırmayan alan baskısı ile başladı. Gol anında savunma hattı doğru mesafede duramadığı gibi, baskıda da geç kaldı ve Marcelo-Tolga ortak hatasında golü yedi. 
 
SONRASINDA rakibin doğru oyunu ve alan parselasyonu sahadaydı. Benfica topu surekli kenara pas olarak atıp Atiba ve Gökhan’ı da buraya kaydırarak, topu aldığımızda organize olmamızı engelledi.
 
SONUÇTA Oğuzhan ve Atiba’yı oyuna sokamadığımız için etkili olamadık! Üçe bir, ikiye bir oyunları, kanatta Q7 ve Caner ile kuramadık. 
 
2. yarı, ilk yarıdan daha etkili bir görüntü ortaya koyduk. Şenol hocanın değişiklikleri yerinde ve zamanında olunca oyuna ortak olduğumuz anlar çoğaldı. 56. dakikada penaltımız verilmedi. Tam da ‘Yenilgi puan cetveli için can sıkıcı, 2. yarıdaki oyun ise geleceğe ait umutlarla dolu’ derken muhteşem bir gol izledik. Talisca attığı golle eski ve yeni takımlarıyla birlikte belki de grubun kaderini ilk maçtan değiştirdi.