Mehmet Özdilek: 4 haftada 3 mağlubiyetin kabul edilmesi zor

Teknik direktör Mehmet Özdilek, Skorer'e ilk 4 haftanın ardından Süper Lig'in değerlendirmesini yaptı. Özdilek ayrıca Katar ve Kazakistan'dan teklifler aldığını ancak görüşmelerde son noktayı koyamadıklarını söyledi.

04 Eylül 2018 Salı - 12:02

Spor Toto Süper Lig'in tecrübeli teknik direktörlerinden Mehmet Özdilek, Skorer'e gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  
 
Katar ve Kazakistan'dan ciddi teklifler aldığını ifade eden Özdilek, "Ortak hedeflerle buluşamadık. Görüştük ama son noktaları koyamadık. Kasım'da tekrar görüşeceğiz. Şu anda bekleme kararı aldım" şeklinde konuştu.
 
Hocalara sabredilmesi gerektiğinin altını çizen Özdilek, "Kimsenin elinde sihirli değnek yok. 3-4 hafta çok kısa süreler. Ama büyük takımlarda 4 haftada 3 mağlubiyetin (F.Bahçe) kabul edilmesi zor" dedi.
 
Tecrübeli teknik adam, Süper Lig'de bu sezon performans anlamında dalgalanmalar olacağını belirterek şöyle devam etti: "Çünkü UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek takımlar var. Lig kulvarı da var. Bu nedenle dalgalanma bekliyorum.
 
"Beşiktaş'tan Avrupa Ligi'nde yarı final, final bekliyorum çünkü..."
 
- Beşiktaş'ta Talisca çok önemli oyuncuydu. Onun yerine ideal bir oyuncuyu henüz koyamadı. Ljajic'in neler yapacağını çok iyi bilmiyoruz. Ama Beşiktaş'ın elindeki kadronun lig için yeterli olduğunu düşünüyorum. Hatta Beşiktaş'tan UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final, final gibi sonuçlar bekliyorum. Çünkü Beşiktaş'ta yıllardır Avrupa'da oynama alışkanlığı var. Takım istikrarı, oyuncu istikrarı çok önemli. Şenol Güneş de 4. yılını yaşıyor.
 
"Gomis kendi arzusuyla gitti"
 
- Galatasaray forvet transferi yapamadı. Detayı bilmediğim için bir şey söyleyemiyorum. Ama bu kulübü en iyi bilen, çok tecrübeli bir isim var takımın başında. Teknik direktör Fatih Terim bir planlama yapacak. UEFA'nın getirdiği ekonomik kriterler var. Bunları aşıp transfer yapmak mümkün değil. Aynı şey, F.Bahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor için de geçerli. Ekonomik planlama çok önemli. Reel olarak G.Saray'ın elinde tek forvet var. Gomis'in kendi arzusuyla gittiğini düşünüyorum. Terim 3 tane çabuk oyuncuyla oynayacaktır. 
 
"Trabzonspor yeni yapılanma içine girdi"
 
- Trabzonspor, genel hatlarıyla yeni hocası, yeni yönetimi ile yeni yapılanma içine girdi. Ünal hoca Trabzon'u iyi bilen, tecrübeli bir teknik adam. İlk 4 haftada, geçen sezon demoralize olan oyunculardan performansı arttı. Sosa, Rodallega, Onazi bu sene istikrarlı. Trabzonspor'un oturmuş kadrosu var. G.Saray maçında gördük ki yeni gelenler de katkı yapacak. 
 
"Başakşehir her takımı her yerde yenebilir"
 
- Başakşehir istikrarlı yönetimi, istikrarlı teknik kadrosuyla bu sezon ligde yukarılarda olacak takımların başında geliyor. Her sene üstüne koyarak devam ediyorlar. Başakşehir her takımı her yerde yenebilecek güce sahip."

(Tuncay Hoş / Skorer)

Etiketler:
Tüm Fikstür