Mehmet Özdilek: "Galibiyetin belirleyici unsuru sabır"

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 1-0 kazandıkları Antalyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

AA 24 Kasım 2018 Cumartesi - 16:49

Özdilek, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularını  yürekten tebrik ettiğini söyledi.
 
Oluşturdukları ambiyanstan dolayı taraftara da teşekkür eden Özdilek,  "Taraftarımız ikinci yarı oyuna müdahil oldu, takımın performansını pozitif  anlamda çok etkilediklerini düşünüyorum." diye konuştu.
 
Mehmet Özdilek, çok zor bir rakibe karşı oynadıklarını belirterek,  şunları dile getirdi:
 
"Deplasmanda 6 maçın 4'ünü kazanan bir rakibe karşı oynadık. Tek  düşüncemiz, evimizde kazanmaktı. Zor bir süreçten geliyoruz ama üstüne koyarak ve  gelişerek geliyoruz. Bu gelişimimizi bugün oyun ve sabır anlamında çok daha  yukarı taşıdığımızı görüyoruz. Oyuncularıma maç öncesinde 'Bugün belirleyici  unsur, sabırlı oyunumuz olacak.' dedim. İlk devre iki takımın da kontrolü elden  bırakmadığı bir oyun oldu. Bir değil, belki 2-3 golle bitirebilirdik ama bugün  bizim için en önemli unsur kazanmaktı."
 
İç saha avantajını kullanmanın kendileri için çok önemli olduğunu  aktaran Özdilek, "Sezon başında iç sahada kazanamayan Büyükşehir Belediye  Erzurumspor, son 4 iç saha maçının 3'ünü kazanıp birinde berabere kaldı. Ancak  yeterli değil, mücadele devam edecek. Gerçekten çok istedik maçı ve haklı bir  galibiyet oldu." ifadelerini kullandı.
 
  
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür