Mehmet Özdilek: "Sehic'i kolay kolay vermeyiz"

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Galatasaray'ın ilgilendiği iddia edilen kaleci Sehic ile ilgili açıklamada bulundu.

AA 18 Ekim 2018 Perşembe - 11:40

Özdilek, kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın, kalecileri Sehic ile ilgilendiğine yönelik iddialara ilişkin, Sehic'in takım için önemli bir oyuncu olduğunu belirtti.
 
"Sehic'i kolay kolay vermeyiz"
 
Bu yıl Sehic'in çok iyi bir performans ortaya koyduğuna işaret eden  Özdilek, "Bu tür gündemlerle oyuncunun kafasını karıştırmayı çok doğru  bulmuyorum. Bizim için önemli olan devre arasına kadar olan süreçte ne kadar puan  toplayacağız. Bu süreçte önemli etken oyuncumuz da Sehic olacaktır. Atanın ve  tutanın iyi olacak, diye bir tabir var; bizim tutanımız iyi dolayısıyla onu da  kolay kolay vermeyiz." diye konuştu.
 
Milli maçlar arasını iyi değerlendirdiklerini, son haftada Trabzonspor maçına yoğunlaşmaya başladıklarını belirten Mehmet Özdilek, "Son günlerde oyun temposu, oyun anlayışı yükselen bir takıma karşı  oynayacağız. Artık bunlara alışık olmamız lazım. Rakibin kim olduğu önemli değil,  bizim sahada ne yapacaklarımız çok önemli. Biliyorsunuz son maçımızı 4 haftadır  kazanan bir takıma karşı oynamıştık, artık Süper Lig'de kolay müsabaka yok.  Oyuncuların ve camianın moralinin yüksek olması sevindirici. Oyun anlayışımızı da  bu 15 günlük süreçte bir tık daha ileri taşıdığımızı düşünüyorum. Trabzon'a  giderken tek düşüncemiz tabii ki alacağımız puanlar. Her maça tek tek bakıyoruz,  tüm ciddiyetimizle Trabzonspor maçına hazırlanıyoruz."
 
Trabzonspor'un sahasında güçlü olduğunu ve iyi oyuncularının  bulunduğunu bildiklerini anlatan Özdilek, Erzurumspor'un 4 deplasmanın 2'sinden  beraberlikle ayrıldığına dikkati çekti.
 
Deplasman maçlarında farklı bir oyun anlayışlarının olduğunu söyleyen  Özdilek, "Trabzon'a gidip saha içinde kazanma adına ne gerekiyorsa onu yapacağız.  Bütün hazırlıklarımız bu yönde. Oyuncularımızın zihinsel ve fiziksel  durumlarından son derece memnunum." ifadelerini kullandı.
 
Munsy'nin gözüne top çarptı
 
Mehmet Özdilek, forvet oyuncusu Munsy'nin antrenmanda gözüne top  çarpması sonucu sakatlandığını aktardı.
 
Futbolcunun göz tansiyonunun sürekli inip çıktığını ifade eden  Özdilek, "Son birkaç gündür göz tansiyonu stabil gitti, belli bir noktaya erişti.  Cuma günü son bir kontrol yapıldıktan sonra takımla birlikte çalışmalara  başlayacak. Bakıldığı zaman 15 gündür takımdan ayrı. Kone, Alanya maçında  sakatlanmıştı, o da bugün bir testten geçecek ve yarın takımla çalışmaya  başlayacak." şeklinde konuştu.

Etiketler:
Tüm Fikstür