Mehmet Özdilek: "Yapı olarak savunmacı biri değilim"

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Süper Lig'in 10.haftasında sahasında oynayacakları Kasımpaşa maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

AA 24 Ekim 2018 Çarşamba - 12:23

Özdilek, kulüp tesislerinden düzenlenen basın toplantısında yaptığı  konuşmada, maçlarda puan almanın çok önemli olduğunu söyledi.
 
Puan almak kadar sahadaki duruşlarının da önemli olduğunu ifade eden Özdilek, şöyle konuştu:
 
"Trabzonspor maçındaki taktiksel anlamdaki uygulayışımız, oyun  disiplinine sadık kalışımız, oyuna hükmedişimiz açıkçası bir puan kadar beni  memnun etti. İki haftadır buradayız ama bu gelişimi sahada doğru uygulayan bir  oyuncu grubum var. İyi çalışıyoruz, oyunculardan geri bildirimlerimiz o anlamında  çok sağlıklı. Biz neler yapacaklarını söylüyoruz uygulamada ise ana aktörler  futbolcular. Maç öncesi Trabzon deplasmanında bir puana hayır demezsiniz ama  oyunun başladığı andan itibaren son düdüğe kadar açıkçası bir puanı çok da  içimize sindiremedik. Kazanabilecek kadar pozisyonumuz var ama son vuruş biraz  beceri işi bu anlamda sıkıntılarımız var."
 
Özdilek, önlerinde uzun bir lig serüveninin olduğunu belirterek, bu  yolda istikrarlı gitmenin çok önemli olduğunu dile getirdi.
 
"Kolay kaybetmeyen ve kazanmayı alışkanlık haline getiren bir takım  haline gelmek en büyük hedefimiz." diyen Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Yapı olarak ben savunmacı bir yapıya sahip teknik adam değilim.  Elimdeki oyuncuları doğru kullanmaya çalışıyorum aynı zamanda bunu doğru sahaya  aktarmaya çalışan bir oyuncu grubuyla çalışıyorum. Kolay değil, geçiş  sürecindeyiz. Aslında bakıldığı zaman ilk 7 haftada motivasyon olarak çöküntü  içinde olan takımın son iki haftada ortaya koyduğu performans, moral ve güven  açısından bizim için çok önemliydi. Oyuncularımdan ne alacağımı artık biliyorum.  Taktiksel anlamda her maçın farklı bir uygulaması olacak ama biz rakipleri iyi  çalışıp iyi analiz ediyoruz."
 
Mehmet Özdilek, ligin 10. haftasında sahalarında oynayacakları Kasımpaşa maçına da değinerek, "Bu hafta da farklı bir oyun karakteriyle sahada  olacağız çünkü rakibimiz farklı bir karaktere sahip bir takım. Özellikle öndeki  oyuncuları çok etkili. Arkada adam bulursa bedel ödetebilecek kaliteli oyuncuları  var. Ligin en fazla gol atan, iki haftadır kazanan takımına karşı oynayacağız.  Sahada belirleyici olan biz olacağız. Erzurumspor'un sahadaki duruşu, taktik  anlayışı rakibe vereceği reaksiyon, rakipten daha fazla isteme duygusu  belirleyici olacak." değerlendirmesinde bulundu.
 
Trabzonspor maçına giderken de rakibi iyi analiz ettiklerini ve iyi  çalıştıklarını aktaran Özdilek, her maçta ayrı bir anlayışla sahada olacaklarını  sözlerine ekledi.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür