Memnun: Yeni bir kültür oturtmak istiyoruz

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, "Genç bir takımız. Yeni bir kültür oturtmak istiyoruz." dedi.

11 Kasım 2017 Cumartesi - 22:41

Memnun, 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde  Estonya'yı deplasmanda 81-56 yendikleri maçın ardından AA muhabirine  açıklamalarda bulundu.
 
İlk yarıdaki oyundan memnun olduğunu belirten Memnun, farkın  açılmasıyla ikinci devre rakipleri karşısında yumuşak kaldıklarını söyledi.
 
Memnun, takımın resmi bir maçta ilk kez bir araya geldiğine dikkati  çekerek, şu ifadeleri kullandı:
 
"Genç bir takımız. Yeni bir kültür oturtmak istiyoruz. Hızlı oynamak,  başarılı olmak istiyoruz. Onun yüklediği bir heyecan vardı. Eksiklerimiz var şu  anda. Estonya iyi oyuncuları olmayabilir ama çok sert bir takım. İlk devre  planımız tutu. İkinci yarı biz yumuşak kaldık. Onlar sert oynadılar ve oyunumuzu  bozdular."
 
Polonya ile 15 Kasım'da Ankara'da oynayacakları maça çok önem  verdiklerini dile getiren Memnun, ikide iki yapmayı arzuladıklarını vurguladı.
 
Memnun, Polonya'nın, Estonya'dan daha organize bir takım olduğuna  işaret ederek, şunları kaydetti:
 
"Takımıma çok güveniyorum. Bu maç bizim için iyi oldu. Neleri iyi  yapabildiğimizi, neleri iyi yapmamız gerektiğini de gördük. Mutlaka oyunumuzu  daha yukarı götürüp, daha iyi organize olacağız. Ankara seyircisi bizi her zaman  destekledi. Ancak bu sefer daha çok desteğe ihtiyacımız var. Çünkü genç bir  takımız. Polonya karşısında kazanmaktan başka hiçbir şey düşünmüyoruz."
 

Tüm Fikstür