Merih Juventus'ta kontenjana takılmıyor!

İtalyan devi sözleşmesine özel madde koydurduğu, istediği zaman Sassuolo üzerinden transfer edebileceği 21 yaşındaki milli stoperi, Avrupa Birliği statüsünde oynatabilecek.

25 Haziran 2019 Salı - 9:26

Sassuolo forması ile harikalar yaratan ve İtalya’nın gündemine oturan milli oyuncu Merih Demiral’ın, Juventus’a transferi her an gerçekleşebilir. 
 
Heyecanla beklenen transferle ilgili iddialar söz konusu olsa da henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ortaya çıkan yeni bilgiler 21 yaşındaki stoperin aslında Juventus’un opsiyonlu oyuncusu olduğunu ortaya koydu. Merih’i uzun süredir takip eden Torino ekibi, genç futbolcunun siyah-beyazlı takım için henüz hazır olmadığı tespitini yaptı. Fakat İtalyan ekibi gelişimine bu şekilde devam ederse kısa süre içinde Avrupa’nın sayılı stoperlerinden biri olabileceği gerçeğini de ihmal etmedi. 
 
Henüz Juventus için erken olsa da Torinolu yetkililer futbolcuyu kaçırmak istemiyordu. Bu nedenle Juventus, Merih’in Sassuolo’ya transferinde etkili rol oynandı. Başarılı oyuncunun devre arasında imzalanan sözleşmesine de “Juventus istediği zaman oyuncuyu alabilir” maddesi yazıldı. İtalyan ekibi bu sayede oyuncuyu yakından takip edip gelişimini izleme şansını buldu. Teknik heyetin, “Merih artık Juventus için hazır” raporunu vermesinin ardından bu opsiyon kullanılacak.
 
Bu sayede Juventus, Avrupa Birliği dışı oyuncu sınırına da takılmaktan kurtuldu. Normal şartlarda İtalya’da AB dışı bir oyuncuya izin veriliyor. Ancak oyuncu İtalya içinden başka bir takımdan transfer olduğu taktirde bu durum ortadan kalkıyor. Juventus, Merih Demiral kendisine Sassuolo üzerinden geleceği için AB dışı oyuncu barajına takılmadan transferi noktalayabilecek.
 
(Milliyet)

Etiketler:
Tüm Fikstür