Merve Toy Söz uçar yazı kalır şampiyon F.Bahçe
22 Mayıs 2017 Pazartesi


İNSAN nereden başlayacağını bilemiyor. Dün gece Sinan Erdem’de doya doya söylesem de söz uçar yazı kalırmış o yüzden bir kez daha; ŞAM-Pİ-YON F.BAHÇE!!!
 
Türk basketbolu adına sarı-lacivert bir tarih yazıldı dün gece. 3 sezonun final-four gediklisi, geçen sezonun finalisti sonunda hakettiği kupaya uzandı. Euroleague’de ilk kez bir Türk takımı şampiyon oldu. Çalıştırdığı tüm takımlarla Euroleague şampiyonluğu yaşayan, 25 sene önce kariyerinin ilk yılında İstanbul’da Avrupa Kupası kazanan Obradovic çeyrek asır sonra F.Bahçe’yle 9. kez Avrupa’nın en büyük takımının antrenörü olarak tarih yazdı. 
 
UNUTULMAYACAK ANLAR
 
İNANDI, inandırdı ve kazandı! Turnuvanın ilk günü Real Madrid galibiyetinden sonra bu maçın heyecanıyla gözüne uyku girmeyenlere, yurt içinde, yurt dışında kalpleri sarı-lacivert çarpanlara, salonu doldurup gırtlakları patlayana kadar bağıran binlerce yüreğe unutamayacakları anlar yaşattı. 
 
SEZON başından bu yana sporcu olmak ne demek herkese gösteren Udoh başta olmak üzere, sakatlık sonrası olağanüstü geri dönüşüyle Bogdanovic’e, dün akşama damga vuran Kalinic’e, hırsıyla takımı ateşleyen Vesely’e, Datome’ye, Sloukas’a, Dixon’a, Nunnally’ye, Antic’e, Melih’e, Ahmet’e, Bennett’e sonsuz teşekkürler. 
 
İSTANBUL’DA oynanan bir final-four’da ilk kez bir Türk takımı vardı! Ve o kupa o Türk takımı sayesinde İstanbul’da kaldı! Emeği geçen herkese yürekten teşekkürler. Maçlarını, antrenmanlarını takip eden bizlere şampiyonluğu da yazdırdılar ya ne diyelim HELAL OLSUN!