Merve Toy Bu takım pes etmez asla!
08 Eylül 2017 Cuma


12 Dev Adam'ın bulunduğu D grubunun favorisiydi Letonya. Liderlik yarışında ( bana göre ) eksik Sırbistan'ın da önündeydi. Yüksek skor potansiyeli , çember altında Porzingis gibi bir DEV'i , keskin nişancı şutörleriyle Milli Takımımız için de en zorlu rakipti.

Bu grupta Rusya , Belçika , Büyük Britanya'yı yenerek 3. çıkmamızı ümit ederken mağlubiyetle başlamak en büyük talihsizliğimizdi. Ancak pek çok eksiği olan , tecrübe konusunda eksikleri olan bu milli takım öyle bir performans ortaya koydu ki her maçı terinin son damlasını akıtarak tamamladı.

Kazansa da kaybetse de alkış aldı. Milli takım seviyesinde gönüllerimizin pek çok nedenle kırık olduğu günlerde kalbimizde yeniden o kıvılcımı yaktı. Dün gece Letonya karşısında skorda mağluptu ama yenilmedi çünkü pes etmedi!!! Melih'in müthiş performansıyla başladı , Semih'le devam etti Cedi'yle umutları sona kadar taşıdı.

İspanya'yla eşleşmemek adına gruptaki son şansımızı kaybettik ama bir maçtan da turnuvadan da çok daha fazlasını kazandık!  Şimdi rakip İspanya , kazanmak ya da kaybetmek yok aklımızda! Çünkü biliyoruz ki bu takım pes etmez asla!!!