Merve Toy Kazanan tecrübe olacaktır
18 Mayıs 2018 Cuma


SEZONUN 4 flaş takımı final-four’da şampiyonluk mücadelesi verecek. İlk eşleşmede 4 yıl üst üste final-four’a kalan son şampiyon F.Bahçe ile, 19 yıl sonra bu heyecanı yaşayacak olan Zalgiris karşılaşacak. Ama bu eşleşmedeki bir diğer önemli detay EuroLeague’in kupalar kralı Obradovic ile ilk kez EuroLeague’de başarılı bir sezon geçirerek final-four’da yer alacak Sarunas’ın karşılaşacak olması.
 
FAVORİDEN UZAK MAÇLAR...
 
KAĞIT üzerinde gerek takım tecrübesi, gerekse de antrenör faktörü sebebiyle F.Bahçe ağır basıyor görünse de, bir basketbol kültürünü temsil eden Zalgiris, Sarunas gibi kendini ilk seneden kanıtlamış bir koçun heyecanıyla tarih yazmak isteyecektir. F.Bahçe pek çok yönüyle kadro olarak ağır basıyor olsa da tek maç üzerinden oynanan bu tip final nitelğindeki karşılaşmalar, çok net favori göstermekten uzak karşılaşmalardır. Ben her halükarda soğukkanlı tarafın, tecrübeli olan taraf F.Bahçe’nin olacağını düşünüyorum ve finale çıkacaklarını düşünüyorum.
 
TABİİ akıllara geleceğin Obradovic’i olarak gösterilen Sarunas’ın tıpkı antrenörlüğünün ilk yılında Avrupa şampiyonu olan Obradovic gibi bu final-four’da tarih yazıp yazamayacağı sorusu da geliyor. Cevabını hep birlikte göreceğiz.