Merve Toy G.Saray alkışı hak etti
03 Kasım 2015 Salı


"KİTAP gibi oynadık” dedi Ergin Ataman maç sonrası yaptığı açıklamada. Kitap olsa çok satanlar listesine girerdi dün akşam G.Saray’ın oynadığı basketbol. Süre alan her oyuncusundan maksimum verim alacak şekilde kurguladığı oyunda yaptığı hamlelerin neredeyse tamamı sonuç verdi. McCollum’un aldım sazı elime tarzına müsaade etmeden, takım oyununa uyumlu hale gelmiş versiyonu takım performansına pozitif etki etti. 

F.BAHÇE cephesindeyse işler bir o kadar ters gitti. 3 gün önce son şampiyonu yenerken ortaya konan performansla alkışladığımız Obradovic ve öğrencilerinin, son 4 maçın 3’ünde gördüğü kâbus bana tesadüf olmaktan uzaklaşıyor gibi geldi. Dün akşam da bir kez daha sahip olunan kadroyla bağdaşmayan bir kırılganlık hakimdi. 
 
TARAFTAR İTTİ
 
GÜÇLÜ silahlarının bireysel performanslarıyla oyunda varlık gösterdiği dakikalar dışında, baskılı savunmaları aşmakta ciddi zorluk çeken ve hücumda yaşadığı düşüşü savunmayla tolere etmekten uzak bir takım vardı sahada. Ribaundlarda, top paylaşımında rakibinin bu kadar gerisinde kalıp bu kadar çok top kaybı yapmak...
 
MALUMUNUZ ki Obradovic’in pek de hazzettiği bir kimlik değil bu! Ev sahibi adına galibiyette pay sahibi olan taraftarı da göz ardı etmemek lazım. Kötü tezahüratın tat kaçırdığı anları saymazsak, G.Saray taraftarı takımının itici gücü oldu. Dün gece bir maçın kazanılması adına yapılması gereken her şeyi yaptı sarı kırmızılılar. 
 
DAKİKA dakika savunmada artan baskı hücumda da daha akıcı bir oyunu beraberinde getirdi. Sinan’dan Micov’a, Lasme’den Schlib’e süre alan her oyuncu galibiyeti de alkışı da hak etti.