Merve Toy İçi seni yakar dışı da beni
22 Şubat 2016 Pazartesi


FIAT Türkiye Kupası finali için beklentileri sonuna kadar karşılayan bir mücadele izledik. Zeljko Obradovic aynı fikirde değildir şüphesiz. Lakin F.Bahçe’nin avantajlı olduğu düşünülen karşılaşma son saniyeye kadar dengede gidince tadından yenmez bir hal aldı. İki takımın eşit derecede hakettiği bir çekişmeye sahne olan maçta iç-dış dengesinin bozulduğu son an kupanın da kaderini belirledi. 
 
MAÇIN başında dışarıdan etkili sarı-lacivertlilere, kısalarından verim alamayan Daçka, çemberde Semih’le yanıt verdi. Sert F.Bahçe savunmasına karşı zorlanıp geri düştüğü anlarda oyun disiplininden kopmamanın meyvesi de devre sonunda Markoishvili’nin 3’lüğüyle geldi. 
 
İKİNCİ yarıda maçın yıldızı Bogdanovic’in etkili oyunu farkı da çift hanelere çıkardı. En kritik noktada kısaların devreye girmesi Darüşşafaka adına maçta kalmanın anahtarı oldu. Sonları iyi oynayan ve oynayamayan olarak bilinen iki ekipten Daçka rolleri değişmek adına can yakan hamleyi son çeyrek savunmasıyla yaptı. Wilbekin-Markoishvili ikilisiyle aradığı sayıları da bulan yeşil-beyazlılar öne geçmeyi başardı. Hücum dengesinin bozulduğu anlarda yaptığı top kayıplarıyla tedirgin olan F.Bahçe son 15 saniyede 2 kez hücum şansı buldu ancak ilkinde istediğini alamadı. 
 
RAKİBE çarpan topla son 6 saniyeye bir hücum şansıyla daha giren Kanarya’yı, Bogdanovic’in 3 sayısı kupaya uçurdu. F.Bahçe, Türkiye Kupası’nı kazanarak alkışı sonuna kadar haketti. Ancak Darüşşafaka Doğuş adına da bu maç özelinde kazanan kadar alkışı hakeden bir mücadele ortaya kondu.