Mete Gazoz'dan altın madalya!

Milli okçu Mete Gazoz, Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarında erkekler klasik yayda altın madalya kazandı.

22 Temmuz 2018 Pazar - 16:59

AA
Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen organizasyon tamamlandı.  Şampiyonanın son gününde milli sporcu Mete Gazoz, erkekler klasik yay finalinde  dünya 6 numarası Güney Koreli Lee Woo Seok ile karşılaştı.
 
Dünya klasmanında 32. basamakta bulunan 19 yaşındaki Mete, rakibini  6-5 mağlup ederek altın madalyaya uzandı.
 
Türkiye, takım yarışmalarında ise iki bronz madalya elde etti. Mete  Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık Takımı ile Yeşim  Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve Ayşe Bera Süzer'in yer aldığı Makaralı Yay Kadın  Takımı, bronz madalya kazandı.
 
Bireysel müsabakalarda Yeşim Bostan, kadınlar makaralı yayda 4. oldu.  Yeşim Bostan ve Demir Elmaağaçlı'nın oluşturduğu Makaralı Yay Karışık Takımı da  4. sırayı aldı.
 
Türkiye, Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarını 1 altın ve 2 bronz  madalyayla tamamladı.
 
Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, madalya kazanan sporcuları tebrik etti.
 
Gençlere yatırım yaptıklarını vurgulayan Topaloğlu, "Bu yatırımın  karşılığını alıyoruz. Mete Gazoz önemli bir başarı elde etti. Hedefimiz, 2020  Tokyo Olimpiyatları. Türkiye'nin, okçuluktaki ilk olimpiyat madalyasını Tokyo'da  alacağına yürekten inanıyoruz. Bu yolda çalışmalarımızı sürdüreceğiz."  ifadelerini kullandı.ayak yarışmalarında erkekler klasik yayda altın madalya kazandı.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür