Metin Görgün Namağlup şampiyon Vakıfbank
07 Mayıs 2018 Pazartesi


VOLEYBOL Şampiyonlar Ligi ligi final gününde çok duygusal dakikaları peş peşe yaşadık. 3.’lük maçında G.Saray, İtalyan takımı Imoco Conegliano’ya 3-0 (17-25, 18-25, 20-25) yenildi. Ama maçın sonucundan çok Neslihan Demir Güler’in voleybolu bırakmasına üzüldük. Bilmemize rağmen o son sayıdan sonraki tablo içimizi burktu. 
 
NESLİHAN’A YAPILAN AYIP
 
NESLİHAN sadece ülkemiz için değil, dünya voleybolu için bir yıldızdı. Ama ne G.Saray ne Voleybol Federasyonu ne de CEV böyle büyük bir yıldızın son maçına herhangi bir organizasyon yapmamasına söylenecek tek şey pes.
 
GELELİM finale, bu maç için söylenecek en doğru şey VakıfBank kendisi gibi oynadı ve beklendiği gibi rahat kazandı. Cansu, ortadan Rasic ve Zehra’yla oynayarak köşe hücumcularını rahatlattı. Gözde de gününde olunca VakıfBank rahatladı. Son sette de Lonneke, Cansu uyumu devreye girince şampiyonluk geldi.  
 
ELVEDA GÖZDE KAPTAN
 
BU maçın da başka bir anlamı vardı. Türk kadın voleybolunun bir başka yıldızı daha sahalara veda ederek biz voleybolseverleri üzdü. Türk voleybolu hırsı, mücadele azminin ne kadar önemli olduğunu kaptan Gözde’den öğrendi. O sahadaysa işleri bir şekilde yoluna koyar. O sahadaysa son sayıya kadar mücadele bitmez. Çok özleyeceğiz seni sevgili Gözde. Tabii ki 4. kez Avrupa şampiyonluğu unvanını kazanan Vakıfbank’ta da emeği geçen herkese teşekkürler.