Milli futbolcu Berkay Özcan'dan Mesut Özil'e destek

Almanya'nın Stuttgart takımında forma giyen milli futbolcu Berkay Özcan, ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e destek verdi.

24 Temmuz 2018 Salı - 19:45

Berkay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mesut Özil'in  bıraktığı Almanya Milli Takımı'nda önemli başarılar elde ettiğine değinerek, şu  ifadeleri kullandı:
 
"Çoğumuz için hala büyük bir idolsun, yabancı kökenli olarak nasıl en  aşağıdan en yukarıya çıkabilmeyi gösterensin. Gerek Almanya için gerek anne ve  babanın ülkesi için oynamamız hiç önemli değil. Futbol yine birleştirmeli,  ayırmamalı. Bunun simgesidir sporumuz. Bunu hiçbir zaman unutmayalım."
 
Türk asıllı Alman futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın yanı  sıra İngiltere Premier Lig'de oynayan milli futbolcu Cenk Tosun, mayıs ayında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Londra'da buluşarak fotoğraf çektirmiş ve  formalarını hediye etmişti.
 
Bu fotoğrafın ardından Almanya'da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a linç  kampanyasına varan ırkçı saldırılar ve eleştiriler yapılmıştı.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür