Milli Takım'da Lucescu dönemi sona erdi

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Türkiye Futbol Federasyonu, Lucescu ile yollarını ayırdığını resmen açıkladı.

11 Şubat 2019 Pazartesi - 15:29 | Son Güncelleme : 11 02 2019 - 17:07

A Milli Takım'da Mircea Lucescu dönemi sona erdi. Türkiye Futbol Federasyonu, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Lucescu'ya teşekkür ederken Rumen teknik adamla olan sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiğini duyurdu.
 
TFF'nin açıklaması şu şekilde; Mircea Lucescu'ya teşekkür ederiz.Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.
 
Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi: "Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık."
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak."
 
Lucescu, Ay-yıldızlı ekibimizin başında çıktığı 17 maçta 4 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 yenilgi almıştı.
 
 
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür